Bauta Solutions AS

Org.nr. 931125885 · Vestnes · Stiftet 2023 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

49av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 807 av 1 596 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 681 av 3 228 · Forretningsmessig tjenesteyting

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 12 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Bauta Solutions AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 1 593 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 48,5 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 1,6 % (median 27,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter6 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 48,5 % 3,7 % 97 %
Resultatmargin 45,3 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 76,8 % 8,5 % 98 %
Egenkapitalandel 1,6 % 27,1 % 22 %
Gjeldsgrad 62,14 1,73 2 %
Likviditetsgrad 1 1,01 1,26 35 %
Omsetningsvekst – 8,4 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,86 MNOK0,39 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 49 gjør Bauta Solutions AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 596 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Bauta Solutions AS har score 49 for 2025, rang 1 681 av 3 228 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 97 mot sammenlignbare, driftsmargin 48,5 % mot median 3,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 12 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,6 % mot median 27,1 %. Konsistens: persentil 27 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Bauta Solutions AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting per år og driftsmarginen til Bauta Solutions AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt100,0104,9111,1116,9121,3122,3 (så langt)
Endring fra året før–+4,9 %+5,9 %+5,2 %+3,8 %+0,8 %
Selskapets driftsmargin––––48,5 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting per år og driftsmarginen til Bauta Solutions AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt99,5117,4126,0130,8138,4141,3 (så langt)
Endring fra året før+5,3 %+17,9 %+7,4 %+3,8 %+5,8 %+2,1 %
Selskapets driftsmargin––––48,5 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Bauta Solutions AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––––48,5 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Bauta Solutions AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––––48,5 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)

Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting per år og driftsmarginen til Bauta Solutions AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt81,585,589,794,8100,3106,3 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+4,9 %+4,9 %+5,7 %+5,7 %+6,0 %
Selskapets driftsmargin––––48,5 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Bauta Solutions AS hadde en driftsmargin på 48,5 % og en egenkapitalandel på 1,6 % i 2025, og er nr. 1 681 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 100,0 % til 1,6 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 7 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,7 MNOK 17,3 12 MNOK 6 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 1,0 MNOK
minus netto gjeld −0,5 MNOK
14,1 14 MNOK 7 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 2,7 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,6 % (median 27,1 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 15,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet97 vekt 30 %
Soliditet12 vekt 25 %
Likviditet35 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens27 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bauta Solutions AS?

Driftsmarginen var 48,5 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 76,8 %.

Hvor solid er Bauta Solutions AS?

Egenkapitalandelen var 1,6 % i 2025 (median 27,1 %). Gjeldsgraden var 62,14 (median 1,73).

Hvordan er likviditeten i Bauta Solutions AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2025 (median 1,26).

Hvordan står Bauta Solutions AS i Forretningsmessig tjenesteyting?

Bauta Solutions AS er nr. 1 681 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 807 av 1 596.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

19 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Bauta Group AS.

Konsernregnskap. Bauta Group AS for 2025: indeks 60 av 100, nr. 29 av 92 konsern. Se konsernregnskapet

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
931125885
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. august 2026
Stiftet
13. mars 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Trohaugen 5, 6393 TOMREFJORD (VESTNES)
Kommune
Vestnes rang 11–29 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Vestnes. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
60,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Bauta Group AS (60 %)
Øverste eier: Bauta Group AS
  • Bauta Group AS · 60,0 %
  • Rnv Invest AS · 20,0 %
  • Tmarken AS · 20,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Bauta Electro AS (100 %), Bauta Power AS (100 %)

Har eierandeler i: Bauta Electro AS (100 %), Bauta Power AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––49
Rang––1 681
Driftsmargin––48,5 %
Totalrentabilitet7,9 %−2,5 %76,8 %
Egenkapitalandel92,0 %100,0 %1,6 %
Likviditetsgrad 11,47–1,01
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter––6,0 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK2,9 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,0 MNOK2,7 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,7 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK2,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK–0,7 MNOK
Sum eiendeler0,8 MNOK0,7 MNOK4,4 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,0 MNOK4,4 MNOK
Egenkapital0,7 MNOK0,7 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld0,1 MNOK0,0 MNOK4,3 MNOK
Kortsiktig gjeld0,1 MNOK–4,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 7164009.