Cleanbee AS
Score · regnskapsår 2025
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 170 av 1 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 317 av 2 831 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 71 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cleanbee AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 342 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,0 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 54,0 % (median 27,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 7,0 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 6,9 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 21,3 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 54,0 % | 27,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,85 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,17 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | 27,3 % | 7,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,22 MNOK | 0,37 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Cleanbee AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 345 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cleanbee AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Cleanbee AS har score 72 for 2025, rang 317 av 2 831 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 78 mot sammenlignbare. Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,17 mot median 1,27.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Cleanbee AS hadde en driftsmargin på 7,0 % og en egenkapitalandel på 54,0 % i 2025, og er nr. 317 av 2 831 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 17,3 % til 7,0 % og omsetningen økte med 27 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 71 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 78 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cleanbee AS?
Driftsmarginen var 7,0 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,3 %.
Hvor solid er Cleanbee AS?
Egenkapitalandelen var 54,0 % i 2025 (median 27,3 %). Gjeldsgraden var 0,85 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Cleanbee AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,17 i 2025 (median 1,27).
Hvordan står Cleanbee AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Cleanbee AS er nr. 317 av 2 831 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 170 av 1 345. Omsetningen endret seg 27,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931133349
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 26 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 18. februar 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Refstadsvingen 3, 0589 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. mars 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 70,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 49 | 79 | 72 | |
| Rang | 1 327 | 128 | 317 | |
| Driftsmargin | 16,1 % | 17,3 % | 7,0 % | |
| Totalrentabilitet | 27,4 % | 50,7 % | 21,3 % | |
| Egenkapitalandel | 12,7 % | 46,3 % | 54,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,86 | 2,17 | |
| Omsetningsvekst | – | 208,2 % | 27,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 4,5 MNOK | 5,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6882708.
Videre
Lignende selskaper
- Revi AS indeks 72, nr. 309 · sammenlign
- Bergens Rengjøringsselskap AS indeks 72, nr. 310 · sammenlign
- Hasa Service AS indeks 72, nr. 312 · sammenlign
- Liftmann AS indeks 72, nr. 315 · sammenlign
- Berner's Allsidige AS indeks 72, nr. 318 · sammenlign