Vestfold Pall AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 381 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 953 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vestfold Pall AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,2 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 18,2 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 3,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 16,4 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 18,2 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 4,50 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 124,5 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Vestfold Pall AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vestfold Pall AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Vestfold Pall AS har score 51 for 2025, rang 10 953 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 93 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 124,5 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 63 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,2 % mot median 2,6 %.
Svakest: Likviditet: persentil 28 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,14 mot median 1,74. Soliditet: persentil 28 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 18,2 % mot median 33,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 124,5 % (median 4,0 %); likviditetsgrad 1 1,14 (median 1,74).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vestfold Pall AS hadde en driftsmargin på 3,2 % og en egenkapitalandel på 18,2 % i 2025, og er nr. 10 953 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 124 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 124,5 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 1,14 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 28 | vekt 15 % |
| Vekst | 93 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vestfold Pall AS?
Driftsmarginen var 3,2 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,4 %.
Hvor solid er Vestfold Pall AS?
Egenkapitalandelen var 18,2 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 4,50 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Vestfold Pall AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,14 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Vestfold Pall AS i Handel?
Vestfold Pall AS er nr. 10 953 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 381 av 11 289. Omsetningen endret seg 124,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931172271
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.830)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. mars 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordre alle 18A, 3122 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. april 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 37 | 51 | |
| Rang | 9 168 | 16 189 | 10 953 | |
| Driftsmargin | 4,8 % | 0,3 % | 3,2 % | |
| Totalrentabilitet | 32,1 % | 1,4 % | 16,4 % | |
| Egenkapitalandel | 35,0 % | 14,8 % | 18,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,23 | 0,95 | 1,14 | |
| Omsetningsvekst | – | 38,3 % | 124,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,1 MNOK | 3,0 MNOK | 6,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 1,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6772758.
Videre
Lignende selskaper
- Sportmatic AS indeks 51, nr. 10 942 · sammenlign
- HS Retail Lillehammer AS indeks 51, nr. 10 946 · sammenlign
- S-A Auto AS indeks 51, nr. 10 948 · sammenlign
- Andebu Autosenter AS indeks 51, nr. 10 950 · sammenlign
- A H Vasbotn AS indeks 51, nr. 10 956 · sammenlign