Float Sauna AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 760 av 1 596 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 578 av 3 228 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Float Sauna AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 593 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,3 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 27,5 % (median 27,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 4,3 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −0,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 4,8 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 27,5 % | 27,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,64 | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 106,4 % | 8,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,27 MNOK | 0,39 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Float Sauna AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 596 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Float Sauna AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Float Sauna AS har score 51 for 2025, rang 1 578 av 3 228 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 106,4 % mot median 8,4 %.
Svakest: Likviditet: persentil 36 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,03 mot median 1,26.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,3 % (median 3,0 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 106,4 % (median 8,4 %); likviditetsgrad 1 1,03 (median 1,26).
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 40,6 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −40,5, bransjen +0,1 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Float Sauna AS med 40,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 40,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Float Sauna AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 44,9 % | 3,6 % | +1,8 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | +1,6 prosentpoeng |
| 2025 | 4,3 % | 3,7 % | −40,5 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −40,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Float Sauna AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Float Sauna AS falt 40,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 43,1 % | 44,9 % | 4,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Float Sauna AS falt 40,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 43,1 % | 44,9 % | 4,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Float Sauna AS falt 40,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 43,1 % | 44,9 % | 4,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Float Sauna AS falt 40,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 43,1 % | 44,9 % | 4,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Float Sauna AS falt 40,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 43,1 % | 44,9 % | 4,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Float Sauna AS hadde en driftsmargin på 4,3 % og en egenkapitalandel på 27,5 % i 2025, og er nr. 1 578 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 44,9 % til 4,3 % og omsetningen økte med 106 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 2 MNOK |
| P/B | 2,7 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,3 % (median 3,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 106,4 % (median 8,4 %); Likviditetsgrad 1 1,03 (median 1,26).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 44 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Float Sauna AS?
Driftsmarginen var 4,3 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Float Sauna AS?
Egenkapitalandelen var 27,5 % i 2025 (median 27,1 %). Gjeldsgraden var 2,64 (median 1,73).
Hvordan er likviditeten i Float Sauna AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,03 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Float Sauna AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Float Sauna AS er nr. 1 578 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 760 av 1 596. Omsetningen endret seg 106,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931207563
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (77.220)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. mars 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Fagerstadveien 1B, 3222 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. april 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Tcb Capital AS · 50,0 %
- Vik Investments AS · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 72 | 51 | |
| Rang | – | 389 | 1 578 | |
| Driftsmargin | 43,1 % | 44,9 % | 4,3 % | |
| Totalrentabilitet | 5,2 % | 19,9 % | 4,8 % | |
| Egenkapitalandel | 18,3 % | 23,0 % | 27,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 24,01 | 2,59 | 1,03 | |
| Omsetningsvekst | – | 573,4 % | 106,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 2,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7106257.
Videre
Lignende selskaper
- Tor Eriksen Rengjøring AS indeks 51, nr. 1 573 · sammenlign
- Fotball Media Kvinner AS indeks 51, nr. 1 574 · sammenlign
- MY Arctic AS indeks 51, nr. 1 579 · sammenlign
- Stavanger Service AS indeks 51, nr. 1 584 · sammenlign
- Vibo Tjenester AS indeks 51, nr. 1 587 · sammenlign