Kng 18 AS

Org.nr. 931210270 · Skien · Stiftet 2023 · 10 ansatte

Score · regnskapsår 2024

38av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 5 208 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 924 av 22 237 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 5 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Kng 18 AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 0,9 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 1,2 % 3,0 % 35 %
Resultatmargin 1,1 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 8,9 % 8,9 % 50 %
Egenkapitalandel 0,9 % 36,3 % 9 %
Gjeldsgrad 112,06 1,53 1 %
Likviditetsgrad 1 1,10 1,71 20 %
Omsetningsvekst 498,2 % 3,8 % 99 %
Omsetning per ansatt1,25 MNOK2,05 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 38 gjør Kng 18 AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Kng 18 AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Kng 18 AS hadde en driftsmargin på 1,2 % og en egenkapitalandel på 0,9 % i 2024, og er nr. 15 924 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 498 % og driftsmarginen steg fra −22,9 % til 1,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 10,0 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld 0,0 MNOK
8,0 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,9 % (median 36,3 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 498,2 % (median 3,8 %); Likviditetsgrad 1 1,10 (median 1,71).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet42 vekt 30 %
Soliditet5 vekt 25 %
Likviditet20 vekt 15 %
Vekst99 vekt 15 %
Konsistens41 vekt 15 %

Varighet: 23 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Kng 18 AS?

Driftsmarginen var 1,2 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,9 %.

Hvor solid er Kng 18 AS?

Egenkapitalandelen var 0,9 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 112,06 (median 1,53).

Hvordan er likviditeten i Kng 18 AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,10 i 2024 (median 1,71).

Hvordan står Kng 18 AS i Handel?

Kng 18 AS er nr. 15 924 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 208 av 7 161. Omsetningen endret seg 498,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
931210270
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
10 registrert 10. september 2026
Stiftet
27. mars 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
Kongens gate 18, 3717 SKIEN
Kommune
Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks83825
Rang20 18115 92420 077
Driftsmargin−22,9 %1,2 %−0,1 %
Totalrentabilitet−28,0 %8,9 %0,3 %
Egenkapitalandel−10,6 %0,9 %1,0 %
Likviditetsgrad 11,001,101,04
Omsetningsvekst–498,2 %10,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,1 MNOK12,5 MNOK13,8 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler1,7 MNOK1,8 MNOK2,2 MNOK
Omløpsmidler1,3 MNOK1,3 MNOK1,6 MNOK
Egenkapital−0,2 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital−0,5 MNOK−0,3 MNOK−0,3 MNOK
Sum gjeld1,9 MNOK1,8 MNOK2,1 MNOK
Kortsiktig gjeld1,3 MNOK1,2 MNOK1,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5833959.