Easee IP AS
Score · regnskapsår 2025
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 461 av 636 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 561 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Easee IP AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 636 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −187,1 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 15,1 % (median 21,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | −187,1 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | −197,0 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | −43,2 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 15,1 % | 21,7 % |
| Gjeldsgrad | 5,61 | 2,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | 63,4 % | 6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,81 MNOK | 0,68 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Easee IP AS det bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (636 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Easee IP AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Easee IP AS har score 38 for 2025, rang 1 561 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 93 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 63,4 % mot median 6,2 %. Likviditet: persentil 77 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,67 mot median 1,18.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 2 mot sammenlignbare, driftsmargin −187,1 % mot median 4,2 %. Konsistens: persentil 21 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −197,0 % (median 4,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −187,1 % (median 4,2 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Easee IP AS hadde en driftsmargin på −187,1 % og en egenkapitalandel på 15,1 % i 2025, og er nr. 1 561 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −398,7 % til −187,1 % og egenkapitalandelen falt fra 58,2 % til 15,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 29 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −197,0 % (median 4,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −187,1 % (median 4,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 93 | vekt 15 % |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Easee IP AS?
Driftsmarginen var −187,1 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −43,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Easee IP AS?
Egenkapitalandelen var 15,1 % i 2025 (median 21,7 %). Gjeldsgraden var 5,61 (median 2,85).
Hvordan er likviditeten i Easee IP AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,67 i 2025 (median 1,18).
Hvordan står Easee IP AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Easee IP AS er nr. 1 561 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 461 av 636. Omsetningen endret seg 63,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931481150
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (77.400)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 55 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. mai 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 3,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Vassbotnen 23, 4033 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 48 | 38 | |
| Rang | – | 1 177 | 1 561 | |
| Driftsmargin | −125 370,4 % | −398,7 % | −187,1 % | |
| Totalrentabilitet | −67,5 % | −93,2 % | −43,2 % | |
| Egenkapitalandel | 6,0 % | 58,2 % | 15,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 0,15 | 1,67 | |
| Omsetningsvekst | – | 100 734,1 % | 63,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 27,2 MNOK | 44,5 MNOK |
| Driftsresultat | −33,9 MNOK | −108,5 MNOK | −83,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −33,9 MNOK | −108,7 MNOK | −87,6 MNOK |
| Årsresultat | −70,9 MNOK | −40,3 MNOK | −67,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 4,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 50,2 MNOK | 116,4 MNOK | 192,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,6 MNOK | 6,8 MNOK | 50,1 MNOK |
| Egenkapital | 3,0 MNOK | 67,7 MNOK | 29,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −274,6 MNOK | 304,5 MNOK | −78,9 MNOK |
| Sum gjeld | 47,2 MNOK | 48,7 MNOK | 163,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,0 MNOK | 46,5 MNOK | 29,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6529377.
Videre
Lignende selskaper
- Helgeland Trafikkselskap AS indeks 38, nr. 1 547 · sammenlign
- DRIFT.NO AS indeks 38, nr. 1 552 · sammenlign
- Aha Opplevelser AS indeks 38, nr. 1 562 · sammenlign
- Bemanningsxperten Rogaland AS indeks 38, nr. 1 563 · sammenlign
- Eco Shine Norge AS indeks 38, nr. 1 564 · sammenlign