Central Bageri AS

Org.nr. 931537660 · Grimstad · Stiftet 2023 · 12 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 902 av 1 739 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 739 av 5 265 · Industri

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og robusthet 22 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Central Bageri AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 739 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,7 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 1,1 % (median 38,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 3,7 % 3,3 % 53 %
Resultatmargin 0,2 % 2,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,2 % 6,4 % 49 %
Egenkapitalandel 1,1 % 38,3 % 16 %
Gjeldsgrad 87,06 1,22 1 %
Likviditetsgrad 1 1,43 1,62 45 %
Omsetningsvekst 115,3 % 4,4 % 95 %
Omsetning per ansatt0,63 MNOK0,79 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Central Bageri AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 739 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Central Bageri AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Central Bageri AS har score 50 for 2025, rang 2 739 av 5 265 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 115,3 % mot median 4,4 %.

Svakest: Soliditet: persentil 8 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,1 % mot median 38,3 %. Konsistens: persentil 37 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Central Bageri AS med 10,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 10,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Central Bageri AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Central Bageri AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−6,9 %3,6 % +60,5 prosentpoeng +0,3 prosentpoeng +60,2 prosentpoeng
20253,7 %3,3 % +10,6 prosentpoeng −0,3 prosentpoeng +10,9 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Central Bageri AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Central Bageri AS økte 10,6 prosentpoeng.

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Central Bageri AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––−67,4 %−6,9 %3,7 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Central Bageri AS økte 10,6 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Central Bageri AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−67,4 %−6,9 %3,7 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Central Bageri AS økte 10,6 prosentpoeng.

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Central Bageri AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––−67,4 %−6,9 %3,7 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Central Bageri AS økte 10,6 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Central Bageri AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––−67,4 %−6,9 %3,7 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Central Bageri AS økte 10,6 prosentpoeng.

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Central Bageri AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––−67,4 %−6,9 %3,7 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Central Bageri AS hadde en driftsmargin på 3,7 % og en egenkapitalandel på 1,1 % i 2025, og er nr. 2 739 av 5 265 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 115 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,2 MNOK 19,5 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,1 MNOK 16,4 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 3,0 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (10): Food Processing.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,1 % (median 38,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet51 vekt 40 %
Soliditet8 vekt 20 %
Likviditet45 vekt 5 %
Vekst88 vekt 25 %
Konsistens37 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 43 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Central Bageri AS?

Driftsmarginen var 3,7 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,2 %.

Hvor solid er Central Bageri AS?

Egenkapitalandelen var 1,1 % i 2025 (median 38,3 %). Gjeldsgraden var 87,06 (median 1,22).

Hvordan er likviditeten i Central Bageri AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,43 i 2025 (median 1,62).

Hvordan står Central Bageri AS i Industri?

Central Bageri AS er nr. 2 739 av 5 265 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 902 av 1 739. Omsetningen endret seg 115,3 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Meg AS. Personer vises ikke med navn.

Meg AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (1 selskap), Industri (1 selskap), Eiendom (1 selskap), Bygg og anlegg (1 selskap) 4 av 5 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
196 i alt. Grimstad 196 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
2 selskaper: Meg Arendal AS, Meg AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Meg AS operativt · Bygg og anlegg
    • Smag & Behag AS eid 53 % · operativt · indeks 54 · nr. 2875 av 6735 i Overnatting og servering
      • Central Bageri AS du er her eid 65 % · operativt · indeks 50 · nr. 2739 av 5265 i Industri
    • Meg Arendal AS eid 100 % · operativt · indeks 34 · nr. 9248 av 11168 i Eiendom
    • Org.nr. 919001879 eid 75 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
931537660
Org.form
AS
Sektor
Industri (10.710)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
12 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
8. mai 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,83 MNOK
Forretningsadresse
Storgaten 14, 4876 GRIMSTAD
Kommune
Grimstad rang 7–18 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Grimstad. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
65,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: SMAG & Behag AS (65 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–3750
Rang–3 8642 739
Driftsmargin−67,4 %−6,9 %3,7 %
Totalrentabilitet−278,7 %−29,7 %6,2 %
Egenkapitalandel−198,1 %3,5 %1,1 %
Likviditetsgrad 10,410,721,43
Omsetningsvekst–641,4 %115,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,5 MNOK3,5 MNOK7,6 MNOK
Driftsresultat−0,3 MNOK−0,2 MNOK0,3 MNOK
Resultat før skatt−0,3 MNOK−0,3 MNOK0,0 MNOK
Skattekostnad––0,0 MNOK
Årsresultat−0,3 MNOK−0,3 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler0,1 MNOK1,1 MNOK4,5 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,5 MNOK1,7 MNOK
Egenkapital−0,2 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital−0,3 MNOK−0,7 MNOK−0,6 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK1,0 MNOK4,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,7 MNOK1,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6735074.