Robust Management AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 849 av 1 516 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 793 av 3 108 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Robust Management AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 513 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,0 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 5,2 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 0,0 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 19,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 43,7 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | 5,2 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 18,09 | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 27,1 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,02 MNOK | 0,38 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Robust Management AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 516 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Robust Management AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Robust Management AS har score 46 for 2025, rang 1 793 av 3 108 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 72 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 27,1 % mot median 7,8 %. Lønnsomhet: persentil 62 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,0 % mot median 3,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,2 % mot median 27,0 %. Likviditet: persentil 37 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,04 mot median 1,26.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,2 % (median 27,0 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 27,1 % (median 7,8 %); likviditetsgrad 1 1,04 (median 1,26).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 0,8 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −0,8, bransjen −0,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Robust Management AS med 0,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Robust Management AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0,8 % | 3,6 % | +2,8 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +2,8 prosentpoeng |
| 2025 | 0,0 % | 3,6 % | −0,8 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | −0,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Robust Management AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Robust Management AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,0 % | 0,8 % | 0,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Robust Management AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,0 % | 0,8 % | 0,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Robust Management AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,0 % | 0,8 % | 0,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Robust Management AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,0 % | 0,8 % | 0,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Robust Management AS falt 0,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,0 % | 0,8 % | 0,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Robust Management AS hadde en driftsmargin på 0,0 % og en egenkapitalandel på 5,2 % i 2025, og er nr. 1 793 av 3 108 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 27 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 0 MNOK |
| P/B | 2,7 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,2 % (median 27,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 27,1 % (median 7,8 %); Likviditetsgrad 1 1,04 (median 1,26).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 36 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Robust Management AS?
Driftsmarginen var 0,0 % i 2025, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 43,7 %.
Hvor solid er Robust Management AS?
Egenkapitalandelen var 5,2 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 18,09 (median 1,73).
Hvordan er likviditeten i Robust Management AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Robust Management AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Robust Management AS er nr. 1 793 av 3 108 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 849 av 1 516. Omsetningen endret seg 27,1 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Robust Management AS.
Robust Management AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Robust Management AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931632000
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (82.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. september 2025
- Stiftet
- 1. juni 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Sluppenvegen 15, 7037 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 7
- Største eier
- 21,2 % · tre største 63,7 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Aip AS · 21,2 %
- Sense Holding AS · 21,2 %
- Sanjo Invest AS · 21,2 %
- Det Dahlske Compagni AS · 21,2 %
- Bjartolini Holding AS · 5,0 %
- Vnn Holding AS · 5,0 %
- Mzs Invest AS · 5,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Robust Bemanning AS (100 %)
Har eierandeler i: Robust Bemanning AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 22 | 39 | 46 | |
| Rang | 2 477 | 2 161 | 1 793 | |
| Driftsmargin | −2,0 % | 0,8 % | 0,0 % | |
| Totalrentabilitet | −1,0 % | 6,3 % | 43,7 % | |
| Egenkapitalandel | 5,6 % | 9,3 % | 5,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 0,47 | 1,04 | |
| Omsetningsvekst | – | 237,8 % | 27,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,1 MNOK | 7,2 MNOK | 9,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,1 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 2,9 MNOK | 1,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 0,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,8 MNOK | 1,6 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,8 MNOK | 1,6 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6353869.
Videre
Lignende selskaper
- Ringheim Bilhjelp og Utleige AS indeks 46, nr. 1 789 · sammenlign
- Tokvam Maskin AS indeks 46, nr. 1 795 · sammenlign
- Autorent Narvik AS indeks 46, nr. 1 796 · sammenlign
- Arctic Pulse AS indeks 46, nr. 1 797 · sammenlign
- Thailandopplevelser AS indeks 46, nr. 1 798 · sammenlign