Mount AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
12av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 078 av 2 140 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 140 av 4 239 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og robusthet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Mount AS ligger 38 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 140 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −111,0 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel −117,1 % (median 39,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −111,0 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | −118,5 % | 4,0 % |
| Totalrentabilitet | −102,6 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | −117,1 % | 39,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,12 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,43 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | – | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,13 MNOK | 0,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 12 gjør Mount AS det bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 140 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Mount AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Mount AS hadde en driftsmargin på −111,0 % og en egenkapitalandel på −117,1 % i 2024, og er nr. 4 140 av 4 239 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −151,4 % til −117,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,6 | ikke meningsfull |
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (62): Computer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −117,1 % (median 39,0 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −118,5 % (median 4,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −111,0 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 20 % |
| Likviditet | 71 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 37 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mount AS?
Driftsmarginen var −111,0 % i 2024, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −102,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Mount AS?
Egenkapitalandelen var −117,1 % i 2024 (median 39,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Mount AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,43 i 2024 (median 1,52).
Hvordan står Mount AS i Informasjon og kommunikasjon?
Mount AS er nr. 4 140 av 4 239 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 078 av 2 140.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931651412
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. januar 2026
- Stiftet
- 25. mai 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Grønnegata 21A, 2317 HAMAR
- Kommune
- Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. juni 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6
- Største eier
- 38,0 % · tre største 80,0 %
- Fordeling
- selskaper 84 % · privatpersoner 16 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 48 %
- Holdix AS · 38,0 %
- M Projects AS · 21,0 %
- Celesta AS · 21,0 %
- Viable AS · 4,0 %
- 2 privatpersoner · 16,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 12 | 28 | |
| Rang | – | 4 140 | 3 732 | |
| Driftsmargin | – | −111,0 % | −65,8 % | |
| Totalrentabilitet | −207,1 % | −102,6 % | −77,2 % | |
| Egenkapitalandel | −151,4 % | −117,1 % | −159,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 2,43 | 1,56 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 65,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | −1,2 MNOK | −1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | −1,3 MNOK | −1,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | −1,0 MNOK | −1,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | −0,4 MNOK | −1,3 MNOK | −2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,4 MNOK | −1,4 MNOK | −2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 2,5 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5468947.
Videre
Lignende selskaper
- Augmentcity AS indeks 13, nr. 4 134 · sammenlign
- Pictoryland AS indeks 13, nr. 4 138 · sammenlign
- Blaane Film AS indeks 12, nr. 4 139 · sammenlign
- Elegit AS indeks 12, nr. 4 142 · sammenlign
- Kolstad Prosjektstyring AS indeks 12, nr. 4 143 · sammenlign