Fargevisjoner AS
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 456 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 635 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Fargevisjoner AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,3 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −1,0 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 14,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 13,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 61,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −1,0 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −2,5 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Fargevisjoner AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Fargevisjoner AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Fargevisjoner AS har score 41 for 2025, rang 13 635 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 14,3 % mot median 3,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −1,0 % mot median 32,8 %. Konsistens: persentil 22 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −1,0 % (median 32,8 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Fargevisjoner AS hadde en driftsmargin på 14,3 % og en egenkapitalandel på −1,0 % i 2025, og er nr. 13 635 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −93,9 % til −1,0 % og driftsmarginen steg fra −22,0 % til 14,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −1,0 % (median 32,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 38 | vekt 15 % |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fargevisjoner AS?
Driftsmarginen var 14,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 61,8 %.
Hvor solid er Fargevisjoner AS?
Egenkapitalandelen var −1,0 % i 2025 (median 32,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Fargevisjoner AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,13 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Fargevisjoner AS i Bygg og anlegg?
Fargevisjoner AS er nr. 13 635 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 456 av 12 873. Omsetningen endret seg −2,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931817175
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. juli 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gransdalen 25A, 1054 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. august 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 17 | 41 | |
| Rang | – | 17 963 | 13 635 | |
| Driftsmargin | 14,7 % | −22,0 % | 14,3 % | |
| Totalrentabilitet | 20,7 % | −210,5 % | 61,8 % | |
| Egenkapitalandel | 34,2 % | −93,9 % | −1,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,70 | 0,22 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 175,9 % | −2,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,8 MNOK | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6812462.
Videre
Lignende selskaper
- Maler Robert AS indeks 41, nr. 13 634 · sammenlign
- VESTFOLD TAK & Montasje AS indeks 41, nr. 13 636 · sammenlign
- Rørkunnskap AS indeks 41, nr. 13 637 · sammenlign
- Nordic Bad AS indeks 41, nr. 13 641 · sammenlign
- Norbeck Entreprenør AS indeks 41, nr. 13 642 · sammenlign