EIMO MUR & Flis AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 327 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 012 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
EIMO MUR & Flis AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 31,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 47,2 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 31,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 31,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 80,9 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 47,2 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,12 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 41,2 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør EIMO MUR & Flis AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
EIMO MUR & Flis AS har score 73 for 2025, rang 2 012 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 96 mot sammenlignbare, driftsmargin 31,4 % mot median 3,5 %. Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 41,2 % mot median 6,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
EIMO MUR & Flis AS hadde en driftsmargin på 31,4 % og en egenkapitalandel på 47,2 % i 2025, og er nr. 2 012 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −90,2 % til 47,2 % og driftsmarginen steg fra −5,9 % til 31,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 96 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 78 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er EIMO MUR & Flis AS?
Driftsmarginen var 31,4 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 80,9 %.
Hvor solid er EIMO MUR & Flis AS?
Egenkapitalandelen var 47,2 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,12 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i EIMO MUR & Flis AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,89 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står EIMO MUR & Flis AS i Bygg og anlegg?
EIMO MUR & Flis AS er nr. 2 012 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 327 av 12 873. Omsetningen endret seg 41,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931915940
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.910)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 29. juni 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Brattvoll platå 66, 4658 TVEIT (KRISTIANSAND)
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. august 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 73 | |
| Rang | – | – | 2 012 | |
| Driftsmargin | −13,4 % | −5,9 % | 31,4 % | |
| Totalrentabilitet | −75,4 % | −51,5 % | 80,9 % | |
| Egenkapitalandel | −33,9 % | −90,2 % | 47,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,75 | 0,61 | 1,89 | |
| Omsetningsvekst | – | 140,2 % | 41,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | – |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6848846.
Videre
Lignende selskaper
- Nordli Entreprenør AS indeks 73, nr. 2 015 · sammenlign
- Welltech AS indeks 73, nr. 2 016 · sammenlign
- Mimax Betongsaging AS indeks 73, nr. 2 017 · sammenlign
- Svein H Brathagen AS indeks 73, nr. 2 018 · sammenlign
- Dahle Maskin AS indeks 73, nr. 2 019 · sammenlign