CS Group AS
Score · regnskapsår 2025
84av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 190 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 360 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 84 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
CS Group AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 13,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 74,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 13,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 13,3 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 45,5 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 74,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,82 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 108,1 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 84 gjør CS Group AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- CS Group AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
CS Group AS har score 84 for 2025, rang 360 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 108,1 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 88 mot sammenlignbare, driftsmargin 13,5 % mot median 2,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
CS Group AS hadde en driftsmargin på 13,5 % og en egenkapitalandel på 74,0 % i 2025, og er nr. 360 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 108 % og driftsmarginen falt fra 29,9 % til 13,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 13,5 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 74,0 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 3,82 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 84 | vekt 25 % |
| Likviditet | 81 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 84 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er CS Group AS?
Driftsmarginen var 13,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 45,5 %.
Hvor solid er CS Group AS?
Egenkapitalandelen var 74,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i CS Group AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,82 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står CS Group AS i Handel?
CS Group AS er nr. 360 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 190 av 11 289. Omsetningen endret seg 108,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 932087790
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.762)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. august 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sophus Bugges vei 14B, 3257 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. september 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 85 | 84 | |
| Rang | – | 332 | 360 | |
| Driftsmargin | 2,5 % | 29,9 % | 13,5 % | |
| Totalrentabilitet | 12,7 % | 79,0 % | 45,5 % | |
| Egenkapitalandel | 42,0 % | 65,3 % | 74,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,72 | 2,69 | 3,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 349,3 % | 108,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,3 MNOK | 1,4 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7079619.
Videre
Lignende selskaper
- Cnx AS indeks 84, nr. 356 · sammenlign
- Cpanorama A/S indeks 84, nr. 358 · sammenlign
- Most of All AS indeks 84, nr. 359 · sammenlign
- Naustor Technology AS indeks 84, nr. 362 · sammenlign
- The Catering AS indeks 84, nr. 365 · sammenlign