Sigpack AS
Score · regnskapsår 2025
19av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 263 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 244 av 22 940 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sigpack AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −13,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel −21,5 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −13,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −15,6 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −40,4 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | −21,5 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,60 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 36,4 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 19 gjør Sigpack AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sigpack AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sigpack AS har score 19 for 2025, rang 21 244 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 82 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 36,4 % mot median 4,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −21,5 % mot median 33,5 %. Lønnsomhet: persentil 8 mot sammenlignbare, driftsmargin −13,7 % mot median 2,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −21,5 % (median 33,5 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,74).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −15,6 % (median 2,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sigpack AS hadde en driftsmargin på −13,7 % og en egenkapitalandel på −21,5 % i 2025, og er nr. 21 244 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 13,4 % til −13,7 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −21,5 % (median 33,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,74).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −15,6 % (median 2,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −13,7 % (median 2,6 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 36,4 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 8 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 9 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 16 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sigpack AS?
Driftsmarginen var −13,7 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −40,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sigpack AS?
Egenkapitalandelen var −21,5 % i 2025 (median 33,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Sigpack AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,60 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sigpack AS i Handel?
Sigpack AS er nr. 21 244 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 263 av 11 281. Omsetningen endret seg 36,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 932550296
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.860)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. november 2023 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Markveien 2, 1554 SON (VESTBY)
- Kommune
- Vestby rang 4 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 30. november 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 33,3 %
- Fordeling
- selskaper 33 % · privatpersoner 67 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 33 %
- Tuw Holding AS · 33,3 %
- 2 privatpersoner · 66,7 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 43 | 19 | |
| Rang | – | 14 024 | 21 244 | |
| Driftsmargin | – | 13,4 % | −13,7 % | |
| Totalrentabilitet | −8,3 % | 16,8 % | −40,4 % | |
| Egenkapitalandel | 73,1 % | 13,9 % | −21,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,72 | 0,99 | 0,60 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 36,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 3,4 MNOK | 4,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | −0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | −0,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | −0,7 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 2,8 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 2,4 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 2,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 2,4 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7239644.
Videre
Lignende selskaper
- Helt Naturlig AS indeks 19, nr. 21 241 · sammenlign
- Gtb Interiør AS indeks 19, nr. 21 246 · sammenlign
- Stuttreist AS indeks 19, nr. 21 247 · sammenlign
- Fitness Nord AS indeks 19, nr. 21 248 · sammenlign
- Butikkdrift Hoff AS indeks 19, nr. 21 249 · sammenlign