Levitator AS
Score · regnskapsår 2025
25av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 746 av 858 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 643 av 1 891 · Undervisning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Levitator AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 858 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,3 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel −11,3 % (median 31,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −2,3 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −2,6 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | −12,6 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | −11,3 % | 31,1 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 1,35 |
| Omsetningsvekst | 111,5 % | 4,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,13 MNOK | 0,45 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 25 gjør Levitator AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (858 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Levitator AS har score 25 for 2025, rang 1 643 av 1 891 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 111,5 % mot median 4,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −11,3 % mot median 31,1 %. Konsistens: persentil 10 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −11,3 % (median 31,1 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,35).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,6 % (median 2,8 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Levitator AS hadde en driftsmargin på −2,3 % og en egenkapitalandel på −11,3 % i 2025, og er nr. 1 643 av 1 891 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 112 % og egenkapitalandelen falt fra 8,1 % til −11,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −11,3 % (median 31,1 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,35).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,6 % (median 2,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,3 % (median 3,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 111,5 % (median 4,9 %); Likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,35).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 10 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Levitator AS?
Driftsmarginen var −2,3 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Levitator AS?
Egenkapitalandelen var −11,3 % i 2025 (median 31,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Levitator AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,78 i 2025 (median 1,35). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Levitator AS i Undervisning?
Levitator AS er nr. 1 643 av 1 891 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 746 av 858. Omsetningen endret seg 111,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 932557282
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.597)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 10 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 10. november 2023 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Solheimsgata 1, 2000 LILLESTRØM
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. desember 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 25 | |
| Rang | – | – | 1 643 | |
| Driftsmargin | – | −2,9 % | −2,3 % | |
| Totalrentabilitet | −66,6 % | −22,9 % | −12,6 % | |
| Egenkapitalandel | 33,4 % | 8,1 % | −11,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,50 | 1,09 | 0,78 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 111,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | 1,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6414397.
Videre
Lignende selskaper
- Preg Barnehager Ime AS indeks 25, nr. 1 637 · sammenlign
- Moving Mamas AS indeks 25, nr. 1 638 · sammenlign
- Små Barnehager Stallvegen AS indeks 25, nr. 1 644 · sammenlign
- Nordmarka Rideskole AS indeks 25, nr. 1 645 · sammenlign
- Øvre Romerike Trafikkskole AS indeks 25, nr. 1 646 · sammenlign