Pluta Ventilasjon AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 300 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 049 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Pluta Ventilasjon AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 22,7 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,7 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 3,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 14,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,41 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 35,8 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Pluta Ventilasjon AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2024–2025
- Pluta Ventilasjon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Pluta Ventilasjon AS har score 51 for 2025, rang 10 049 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 76 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 35,8 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 32 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 22,7 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 36 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,12 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 35,8 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 1,12 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Pluta Ventilasjon AS hadde en driftsmargin på 3,7 % og en egenkapitalandel på 22,7 % i 2025, og er nr. 10 049 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 11,0 % til 3,7 % og omsetningen økte med 36 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 35,8 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 1,12 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 57 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pluta Ventilasjon AS?
Driftsmarginen var 3,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,1 %.
Hvor solid er Pluta Ventilasjon AS?
Egenkapitalandelen var 22,7 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 3,41 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Pluta Ventilasjon AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Pluta Ventilasjon AS i Bygg og anlegg?
Pluta Ventilasjon AS er nr. 10 049 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 300 av 12 873. Omsetningen endret seg 35,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 933076083
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.223)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. februar 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sagveien 3B, 1816 SKIPTVET
- Kommune
- Skiptvet rang 17–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. februar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 51 | |
| Rang | 8 825 | 10 049 | |
| Driftsmargin | 11,0 % | 3,7 % | |
| Totalrentabilitet | 42,7 % | 14,1 % | |
| Egenkapitalandel | 23,2 % | 22,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,12 | |
| Omsetningsvekst | – | 35,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6431217.
Videre
Lignende selskaper
- Askim Betongsaging AS indeks 51, nr. 10 044 · sammenlign
- Lillevalen Rorbuer AS indeks 51, nr. 10 047 · sammenlign
- Le-Bygg AS indeks 51, nr. 10 048 · sammenlign
- Gbvent AS indeks 51, nr. 10 051 · sammenlign
- Tore Lund Bygg AS indeks 51, nr. 10 054 · sammenlign