2Sterke AS
Score · regnskapsår 2025
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 223 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 464 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 30 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
2Sterke AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,2 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −2,0 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −0,2 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −1,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −0,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −2,0 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 130,0 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør 2Sterke AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.
Score 2024–2025
- 2Sterke AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
2Sterke AS har score 31 for 2025, rang 16 464 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 130,0 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −2,0 % mot median 32,8 %. Konsistens: persentil 24 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −2,0 % (median 32,8 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,4 % (median 3,0 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 130,0 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 1,06 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
2Sterke AS hadde en driftsmargin på −0,2 % og en egenkapitalandel på −2,0 % i 2025, og er nr. 16 464 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 130 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −2,0 % (median 32,8 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,4 % (median 3,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 130,0 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 1,06 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 30 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er 2Sterke AS?
Driftsmarginen var −0,2 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er 2Sterke AS?
Egenkapitalandelen var −2,0 % i 2025 (median 32,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i 2Sterke AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står 2Sterke AS i Bygg og anlegg?
2Sterke AS er nr. 16 464 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 223 av 12 871. Omsetningen endret seg 130,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 933114589
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Grefsenveien 48B, 0485 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. mars 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 31 | |
| Rang | 15 405 | 16 464 | |
| Driftsmargin | 3,1 % | −0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 7,8 % | −0,6 % | |
| Egenkapitalandel | 10,4 % | −2,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 130,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7005396.
Videre
Lignende selskaper
- Pg-Bygg AS indeks 31, nr. 16 463 · sammenlign
- Recovering AS indeks 31, nr. 16 466 · sammenlign
- Bygg og Snekker AS indeks 31, nr. 16 467 · sammenlign
- Solhus AS indeks 31, nr. 16 468 · sammenlign
- El-Nikk AS indeks 31, nr. 16 469 · sammenlign