MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS

Org.nr. 933227391 · Tønsberg · Stiftet 2024 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2025

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 571 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 973 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 41,2 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 8,7 % 3,5 % 69 %
Resultatmargin 8,8 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 26,4 % 7,8 % 80 %
Egenkapitalandel 41,2 % 32,8 % 59 %
Gjeldsgrad 1,43 1,43 50 %
Likviditetsgrad 1 1,55 1,41 56 %
Omsetningsvekst 49,7 % 6,1 % 81 %
Omsetning per ansatt0,92 MNOK0,88 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2024–2025

SelskapetMedian025507510020242025
  • MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS har score 66 for 2025, rang 3 973 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 81 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 49,7 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,7 % mot median 3,5 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS hadde en driftsmargin på 8,7 % og en egenkapitalandel på 41,2 % i 2025, og er nr. 3 973 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 50 % og driftsmarginen falt fra 11,9 % til 8,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,3 MNOK 10,0 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld −0,6 MNOK
8,0 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,6 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet75 vekt 30 %
Soliditet55 vekt 25 %
Likviditet56 vekt 15 %
Vekst81 vekt 15 %
Konsistens65 vekt 15 %

Varighet: 66 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS?

Driftsmarginen var 8,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,4 %.

Hvor solid er MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS?

Egenkapitalandelen var 41,2 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,43 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,55 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS i Bygg og anlegg?

MALERMESTRENE ROMØREN & Stephens AS er nr. 3 973 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 571 av 12 873. Omsetningen endret seg 49,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
933227391
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.340)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
5 registrert 10. september 2025
Stiftet
26. februar 2024 2 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Rådyrveien 6, 3124 TØNSBERG
Kommune
Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 27. mars 2024
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Martin Romøren
Styrets leder
Martin Romøren
Styremedlem
Lurton Delis Stephens
Regnskapsfører
Positivt Regnskap AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2024–2025

Nøkkeltall20242025Utvikling
Indeks6666
Rang3 9933 973
Driftsmargin11,9 %8,7 %
Totalrentabilitet47,8 %26,4 %
Egenkapitalandel41,2 %41,2 %
Likviditetsgrad 11,511,55
Omsetningsvekst–49,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall20242025
Driftsinntekter3,1 MNOK4,6 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK0,4 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK–
Sum eiendeler0,8 MNOK1,5 MNOK
Omløpsmidler0,7 MNOK1,4 MNOK
Egenkapital0,3 MNOK0,6 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK0,6 MNOK
Sum gjeld0,5 MNOK0,9 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6590785.