Vavsy AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 113 av 908 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 168 av 1 424 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vavsy AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 905 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,4 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 28,1 % (median 33,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 15,4 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 12,8 % | 3,1 % |
| Totalrentabilitet | 27,4 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandel | 28,1 % | 33,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,56 | 1,22 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,55 | 1,45 |
| Omsetningsvekst | 44,2 % | 4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,33 MNOK | 0,32 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Vavsy AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (908 selskaper) i 2025.
Score 2024–2025
- Vavsy AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Vavsy AS har score 71 for 2025, rang 168 av 1 424 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 89 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 44,2 % mot median 4,2 %. Likviditet: persentil 87 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,55 mot median 1,45.
Svakest: Soliditet: persentil 39 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 28,1 % mot median 33,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 2,3 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +2,7, bransjen +0,4 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Vavsy AS med 2,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,3 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,4 % | 3,9 % | +2,7 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | +2,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Vavsy AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Vavsy AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 12,7 % | 15,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Vavsy AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 12,7 % | 15,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter (indeks)
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter steg 6,7 % i 2025; driftsmarginen til Vavsy AS økte 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter, årssnitt | 84,2 | 89,2 | 94,0 | 98,8 | 105,5 | 112,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,0 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,2 % | +6,7 % | +6,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 12,7 % | 15,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Vavsy AS hadde en driftsmargin på 15,4 % og en egenkapitalandel på 28,1 % i 2025, og er nr. 168 av 1 424 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 44 % og egenkapitalandelen steg fra 9,8 % til 28,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | 4 MNOK |
| P/B | 3,3 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 77 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vavsy AS?
Driftsmarginen var 15,4 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,4 %.
Hvor solid er Vavsy AS?
Egenkapitalandelen var 28,1 % i 2025 (median 33,6 %). Gjeldsgraden var 2,56 (median 1,22).
Hvordan er likviditeten i Vavsy AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,55 i 2025 (median 1,45).
Hvordan står Vavsy AS i Kultur og fritid?
Vavsy AS er nr. 168 av 1 424 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 113 av 908. Omsetningen endret seg 44,2 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Vavsy AS. Personer vises ikke med navn.
Vavsy AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Vavsy AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 933394255
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 10 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 20. mars 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bråvannslia 11, 4624 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. mai 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Yancy AS (75 %)
Har eierandeler i: Yancy AS (75 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 71 | |
| Rang | 650 | 168 | |
| Driftsmargin | 12,7 % | 15,4 % | |
| Totalrentabilitet | 14,9 % | 27,4 % | |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 28,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,59 | 4,55 | |
| Omsetningsvekst | – | 44,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,3 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | – | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,8 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6439811.
Videre
Lignende selskaper
- Haukåsen Fjellgard AS indeks 71, nr. 167 · sammenlign
- BOWLINGHALLEN.NO AS indeks 71, nr. 169 · sammenlign
- Herdla Golf AS indeks 71, nr. 171 · sammenlign
- Lep Tekniske Tjenester AS indeks 71, nr. 172 · sammenlign
- HANNEKRISTINROHDE.NO AS indeks 71, nr. 174 · sammenlign