Järnheimr AS

Org.nr. 933482472 · Halden · Stiftet 2024 · 17 ansatte

Score · regnskapsår 2025

47av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 4 321 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 127 av 22 952 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Järnheimr AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,9 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 5,4 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter25 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 2,9 % 3,4 % 46 %
Resultatmargin 1,1 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 9,3 % 10,0 % 48 %
Egenkapitalandel 5,4 % 36,3 % 14 %
Gjeldsgrad 17,37 1,51 7 %
Likviditetsgrad 1 1,89 1,73 56 %
Omsetningsvekst 336,4 % 5,7 % 98 %
Omsetning per ansatt1,48 MNOK2,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 47 gjør Järnheimr AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2024–2025

SelskapetMedian025507510020242025
  • Järnheimr AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Järnheimr AS har score 47 for 2025, rang 13 127 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 336,4 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,4 % mot median 36,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Järnheimr AS hadde en driftsmargin på 2,9 % og en egenkapitalandel på 5,4 % i 2025, og er nr. 13 127 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 336 % og driftsmarginen falt fra 7,6 % til 2,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 10,0 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,7 MNOK
minus netto gjeld 3,0 MNOK
8,0 3 MNOK
P/B Egenkapital: 0,4 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,4 % (median 36,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet47 vekt 30 %
Soliditet11 vekt 25 %
Likviditet56 vekt 15 %
Vekst98 vekt 15 %
Konsistens46 vekt 15 %

Varighet: 48 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Järnheimr AS?

Driftsmarginen var 2,9 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,3 %.

Hvor solid er Järnheimr AS?

Egenkapitalandelen var 5,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 17,37 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Järnheimr AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,89 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Järnheimr AS i Handel?

Järnheimr AS er nr. 13 127 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 321 av 7 414. Omsetningen endret seg 336,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
933482472
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.710)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
17 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
14. mai 2024 2 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Skiferveien 12, 1784 HALDEN
Kommune
Halden rang 13 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2024–2025

Nøkkeltall20242025Utvikling
Indeks4947
Rang11 60413 127
Driftsmargin7,6 %2,9 %
Totalrentabilitet11,0 %9,3 %
Egenkapitalandel6,2 %5,4 %
Likviditetsgrad 14,151,89
Omsetningsvekst–336,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall20242025
Driftsinntekter5,8 MNOK25,1 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt0,3 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler4,0 MNOK8,0 MNOK
Omløpsmidler3,5 MNOK6,8 MNOK
Egenkapital0,2 MNOK0,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK0,4 MNOK
Sum gjeld3,8 MNOK7,6 MNOK
Kortsiktig gjeld0,8 MNOK3,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6785334.

Lignende selskaper