Mmk Snekkeri AS
Score · regnskapsår 2025
44av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 970 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 801 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mmk Snekkeri AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,2 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 11,1 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,2 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 11,1 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 7,97 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,71 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 230,9 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 44 gjør Mmk Snekkeri AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2024–2025
- Mmk Snekkeri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Mmk Snekkeri AS har score 44 for 2025, rang 12 801 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 230,9 % mot median 6,1 %.
Svakest: Likviditet: persentil 16 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,71 mot median 1,41. Soliditet: persentil 20 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 11,1 % mot median 32,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,41).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 230,9 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Mmk Snekkeri AS hadde en driftsmargin på 2,2 % og en egenkapitalandel på 11,1 % i 2025, og er nr. 12 801 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 231 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,41).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 230,9 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 16 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mmk Snekkeri AS?
Driftsmarginen var 2,2 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,0 %.
Hvor solid er Mmk Snekkeri AS?
Egenkapitalandelen var 11,1 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 7,97 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Mmk Snekkeri AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,71 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Mmk Snekkeri AS i Bygg og anlegg?
Mmk Snekkeri AS er nr. 12 801 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 970 av 12 873. Omsetningen endret seg 230,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 933724433
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.320)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. mai 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Kakkelovnskroken 2, 0954 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. juli 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- mmksnekkeri.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Didrik Maartmann-Moe
- Styrets leder
- Jørgen Kristiansen
- Styremedlem
- Didrik Maartmann-Moe
- Regnskapsfører
- Emu Growth Partners Norway AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 44 | |
| Rang | 15 274 | 12 801 | |
| Driftsmargin | 3,9 % | 2,2 % | |
| Totalrentabilitet | 7,2 % | 8,0 % | |
| Egenkapitalandel | 11,6 % | 11,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,89 | 0,71 | |
| Omsetningsvekst | – | 230,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6785454.
Videre
Lignende selskaper
- Tømrer Martin Solberg AS indeks 44, nr. 12 794 · sammenlign
- Treb AS indeks 44, nr. 12 795 · sammenlign
- Jt- Bygg AS indeks 44, nr. 12 797 · sammenlign
- JAN. O Bygg AS indeks 44, nr. 12 800 · sammenlign
- Svithun Bygg AS indeks 44, nr. 12 804 · sammenlign