Woodtech AS
Score · regnskapsår 2025
8av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 651 av 1 679 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 402 av 4 464 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 3 og soliditet 5 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Woodtech AS ligger 43 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 679 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −16,3 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 3,1 % (median 41,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −16,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | −16,2 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −64,8 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 3,1 % | 41,8 % |
| Gjeldsgrad | 31,21 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,23 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −53,8 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,09 MNOK | 1,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 8 gjør Woodtech AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 679 selskaper) i 2025.
Score 2024–2025
- Woodtech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Woodtech AS har score 8 for 2025, rang 4 402 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,23 mot median 1,73.
Svakest: Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −53,8 % mot median 5,3 %. Lønnsomhet: persentil 3 mot sammenlignbare, driftsmargin −16,3 % mot median 4,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 3,1 % (median 41,8 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −16,2 % (median 4,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −16,3 % (median 4,6 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Woodtech AS med 21,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 22,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −16,3 % | 4,6 % | −21,8 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −22,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Woodtech AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Woodtech AS falt 21,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 5,5 % | −16,3 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Woodtech AS falt 21,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 5,5 % | −16,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Woodtech AS falt 21,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 5,5 % | −16,3 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Woodtech AS falt 21,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 5,5 % | −16,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Woodtech AS falt 21,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 5,5 % | −16,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Woodtech AS hadde en driftsmargin på −16,3 % og en egenkapitalandel på 3,1 % i 2025, og er nr. 4 402 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 5,5 % til −16,3 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,1 % (median 41,8 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,2 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −16,3 % (median 4,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 3 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 5 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 11 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Woodtech AS?
Driftsmarginen var −16,3 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −64,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Woodtech AS?
Egenkapitalandelen var 3,1 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 31,21 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Woodtech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,23 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Woodtech AS i Industri?
Woodtech AS er nr. 4 402 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 651 av 1 679. Omsetningen endret seg −53,8 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Woodtech Holding AS.
Woodtech Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Woodtech Holding AS
- Woodtech AS du er her
- Hegdalveien 108 AS
- Tredata AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 933851729
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (28.420)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 15. juli 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Hegdalveien 108, 3261 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Woodtech Holding AS (100 %)
Øverste eier: Woodtech Holding AS
- Woodtech Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 49 | 8 | |
| Rang | 2 308 | 4 402 | |
| Driftsmargin | 5,5 % | −16,3 % | |
| Totalrentabilitet | 22,2 % | −64,8 % | |
| Egenkapitalandel | 32,0 % | 3,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,82 | 1,23 | |
| Omsetningsvekst | – | −53,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31,7 MNOK | 14,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | −2,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | −2,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | −2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,4 MNOK | 3,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,0 MNOK | 3,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | −0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 5,7 MNOK | 3,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,4 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6973646.
Videre
Lignende selskaper
- Mathuset Eyde AS indeks 8, nr. 4 401 · sammenlign
- FLAEN SAG & Høvleri AS indeks 7, nr. 4 403 · sammenlign
- TT Formidling AS indeks 7, nr. 4 406 · sammenlign
- Hypomar AS indeks 7, nr. 4 408 · sammenlign
- Helpman Norway AS indeks 7, nr. 4 410 · sammenlign