Bitma AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 925 av 8 332 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 340 av 11 168 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og robusthet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bitma AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 8 329 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 45,7 % (median 45,6 %) og egenkapitalandel 4,2 % (median 25,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 45,7 % | 45,6 % |
| Resultatmargin | 31,5 % | 20,2 % |
| Totalrentabilitet | 6,9 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 4,2 % | 25,1 % |
| Gjeldsgrad | 22,75 | 2,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,11 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 3,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,70 MNOK | 0,60 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør Bitma AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (8 332 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bitma AS har score 33 for 2025, rang 9 340 av 11 168 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 48 mot sammenlignbare, driftsmargin 45,7 % mot median 45,6 %.
Svakest: Likviditet: persentil 9 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,11 mot median 1,37. Soliditet: persentil 14 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 4,2 % mot median 25,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 9,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,11 (median 1,37).
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 4,2 % (median 25,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Bitma AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 45,7 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 45,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 45,7 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 45,7 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 45,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Bitma AS hadde en driftsmargin på 45,7 % og en egenkapitalandel på 4,2 % i 2025, og er nr. 9 340 av 11 168 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 100,0 % til 4,2 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,5 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 19,2 | 3 MNOK |
| P/B | 0,7 | 0 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 15 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 9 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 7 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 3 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør 72 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (68.2): R.E.I.T..
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 9,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,11 (median 1,37).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,2 % (median 25,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 12,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 20 % |
| Likviditet | 9 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 23 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bitma AS?
Driftsmarginen var 45,7 % i 2025, mot en median på 45,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,9 %.
Hvor solid er Bitma AS?
Egenkapitalandelen var 4,2 % i 2025 (median 25,1 %). Gjeldsgraden var 22,75 (median 2,35).
Hvordan er likviditeten i Bitma AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,11 i 2025 (median 1,37). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Bitma AS i Eiendom?
Bitma AS er nr. 9 340 av 11 168 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 925 av 8 332.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Vesterbukta Holding AS.
Vesterbukta Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Eiendom (2 selskaper) 2 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 13 i alt. Tana 13 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Vesterbukta Holding AS
- Bitma AS du er her
- Tana Utleiebygg AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 933976580
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 2. august 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ringveien 2A, 9845 TANA
- Kommune
- Tana rang 9–23 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Vesterbukta Holding AS (100 %)
Øverste eier: Vesterbukta Holding AS
- Vesterbukta Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 8. november 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 33 | |
| Rang | – | 9 340 | |
| Driftsmargin | – | 45,7 % | |
| Totalrentabilitet | −35,4 % | 6,9 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 4,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 0,11 | |
| Omsetningsvekst | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 3,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 23,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 22,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | 14,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 6570569.
Videre
Lignende selskaper
- RS Kontor AS indeks 33, nr. 9 337 · sammenlign
- Stavanger Camping AS indeks 33, nr. 9 338 · sammenlign
- Dr8 Eiendom AS indeks 33, nr. 9 339 · sammenlign
- Mesterhus Horten-Holmestrand-Sande AS indeks 33, nr. 9 342 · sammenlign
- Herberg Property AS indeks 33, nr. 9 345 · sammenlign