Norsol AS

Org.nr. 934002911 · Tingvoll · Stiftet 1983 · 71 ansatte

Score · regnskapsår 2025

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 170 av 776 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 483 av 2 393 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Norsol AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 776 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,2 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 52,8 % (median 37,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 2. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter123 MNOK164 MNOK
Driftsmargin 9,2 % 4,6 % 74 %
Resultatmargin 9,7 % 4,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 19,2 % 9,6 % 76 %
Egenkapitalandel 52,8 % 37,9 % 74 %
Gjeldsgrad 0,89 1,56 74 %
Likviditetsgrad 1 1,72 1,51 62 %
Omsetningsvekst 0,6 % 6,9 % 33 %
Omsetning per ansatt1,73 MNOK2,67 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør Norsol AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (776 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Norsol AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Norsol AS har score 66 for 2025, rang 483 av 2 393 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,2 % mot median 4,6 %. Soliditet: persentil 74 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 52,8 % mot median 37,9 %.

Svakest: Vekst: persentil 33 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,6 % mot median 6,9 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Norsol AS hadde en driftsmargin på 9,2 % og en egenkapitalandel på 52,8 % i 2025, og er nr. 483 av 2 393 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 58,4 % til 52,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 33 MNOK og 103 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 9,3 MNOK 10,0 93 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 11,3 MNOK
minus netto gjeld −12,5 MNOK
8,0 103 MNOK
P/B Egenkapital: 33,4 MNOK 1,0 33 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet75 vekt 30 %
Soliditet74 vekt 25 %
Likviditet62 vekt 15 %
Vekst33 vekt 15 %
Konsistens69 vekt 15 %

Varighet: 70 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Norsol AS?

Driftsmarginen var 9,2 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,2 %.

Hvor solid er Norsol AS?

Egenkapitalandelen var 52,8 % i 2025 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 0,89 (median 1,56).

Hvordan er likviditeten i Norsol AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,72 i 2025 (median 1,51).

Hvordan står Norsol AS i Industri?

Norsol AS er nr. 483 av 2 393 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 170 av 776. Omsetningen endret seg 0,6 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
3. februar 2025 Trondheim kommune Gardiner og innvendig solskjerming verdi ikke oppgitt 39000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
934002911
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Industri (13.960)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
71 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
15. juni 1983 43 år i drift
Aksjekapital
1,00 MNOK
Forretningsadresse
Industrivegen 8, 6630 TINGVOLL
Kommune
Tingvoll rang 8–22 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 2. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks757166
Rang343307483
Driftsmargin15,6 %9,6 %9,2 %
Totalrentabilitet29,3 %21,9 %19,2 %
Egenkapitalandel44,5 %58,4 %52,8 %
Likviditetsgrad 11,591,991,72
Omsetningsvekst–−4,0 %0,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter127,1 MNOK121,9 MNOK122,7 MNOK
Driftsresultat19,9 MNOK11,7 MNOK11,3 MNOK
Resultat før skatt20,8 MNOK12,5 MNOK11,9 MNOK
Årsresultat16,1 MNOK9,7 MNOK9,3 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler71,6 MNOK58,5 MNOK63,2 MNOK
Omløpsmidler63,4 MNOK48,4 MNOK51,4 MNOK
Egenkapital31,9 MNOK34,1 MNOK33,4 MNOK
Opptjent egenkapital30,8 MNOK33,0 MNOK32,3 MNOK
Sum gjeld39,7 MNOK24,3 MNOK29,8 MNOK
Kortsiktig gjeld39,7 MNOK24,3 MNOK29,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6765992.