OMMEDAL & Sønner AS
Score · regnskapsår 2023
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 642 av 1 678 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 392 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 35 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
OMMEDAL & Sønner AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 678 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,7 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 30,3 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 3,7 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 12,1 % |
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,30 | 2,37 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,03 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 12,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,88 MNOK | 2,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør OMMEDAL & Sønner AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 678 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- OMMEDAL & Sønner AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
OMMEDAL & Sønner AS hadde en driftsmargin på 3,7 % og en egenkapitalandel på 30,3 % i 2023, og er nr. 7 392 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 35 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 53 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er OMMEDAL & Sønner AS?
Driftsmarginen var 3,7 % i 2023, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %.
Hvor solid er OMMEDAL & Sønner AS?
Egenkapitalandelen var 30,3 % i 2023 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 2,30 (median 2,37).
Hvordan er likviditeten i OMMEDAL & Sønner AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,03 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står OMMEDAL & Sønner AS i Bygg og anlegg?
OMMEDAL & Sønner AS er nr. 7 392 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 642 av 1 678.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934033302
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.500)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 18 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 2. januar 1983 43 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sørbyveien 950, 3178 VÅLE (TØNSBERG)
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Runar Ommedal
- Styrets leder
- Runar Ommedal
- Styremedlem
- Terje Ommedal
- Styremedlem
- Bjørn Tore Ommedal
- Styremedlem
- Ingar Skatvedt Ommedal
- Styremedlem
- Stian Kjærås
- Revisor
- Revisjonsfirmaet Tom Christoffersen AS
- Regnskapsfører
- Pilar Regnskap SA
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 57 | 40 | 64 | |
| Rang | 7 392 | 13 413 | 4 791 | |
| Driftsmargin | 3,7 % | 2,0 % | 8,4 % | |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 2,4 % | 11,6 % | |
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 28,9 % | 31,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,03 | 2,91 | 2,12 | |
| Omsetningsvekst | – | −16,4 % | 31,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 51,9 MNOK | 43,4 MNOK | 57,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 0,9 MNOK | 4,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | −0,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | −0,2 MNOK | 3,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 35,4 MNOK | 36,6 MNOK | 41,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 24,9 MNOK | 24,3 MNOK | 21,6 MNOK |
| Egenkapital | 10,7 MNOK | 10,6 MNOK | 13,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,6 MNOK | 10,5 MNOK | 13,1 MNOK |
| Sum gjeld | 24,7 MNOK | 26,0 MNOK | 28,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,2 MNOK | 8,4 MNOK | 10,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5183975.
Videre
Lignende selskaper
- Sanne Hauglid AS BYGGMESTER OG ENTREPRENØRFORRETNING indeks 57, nr. 7 352 · sammenlign
- Eda Elektro Data Romerike AS indeks 57, nr. 7 375 · sammenlign
- Datelco AS indeks 57, nr. 7 386 · sammenlign
- Voldentollefsen AS indeks 57, nr. 7 410 · sammenlign
- Strukta AS indeks 57, nr. 7 417 · sammenlign