Nord Ventilasjon AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 394 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 534 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 44 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nord Ventilasjon AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,1 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 11,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −0,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 11,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 7,39 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 289,6 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,39 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Nord Ventilasjon AS det bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Nord Ventilasjon AS har score 42 for 2025, rang 13 534 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 96 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 289,6 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 21 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 11,9 % mot median 32,8 %. Konsistens: persentil 25 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,1 % (median 3,0 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 289,6 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 1,11 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nord Ventilasjon AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 11,9 % i 2025, og er nr. 13 534 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 290 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,1 % (median 3,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 289,6 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 1,11 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 44 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 21 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | 96 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nord Ventilasjon AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Nord Ventilasjon AS?
Egenkapitalandelen var 11,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 7,39 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Nord Ventilasjon AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,11 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Nord Ventilasjon AS i Bygg og anlegg?
Nord Ventilasjon AS er nr. 13 534 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 394 av 12 873. Omsetningen endret seg 289,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934033566
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.223)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 26. juli 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ringveien 24, 9040 NORDKJOSBOTN (BALSFJORD)
- Kommune
- Balsfjord rang 29–38 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. september 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 42 | |
| Rang | – | 13 534 | |
| Driftsmargin | 18,0 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | 36,6 % | 5,5 % | |
| Egenkapitalandel | 37,1 % | 11,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,50 | 1,11 | |
| Omsetningsvekst | – | 289,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6360809.
Videre
Lignende selskaper
- Ideal Betong AS indeks 42, nr. 13 528 · sammenlign
- Montasje Reoler AS indeks 42, nr. 13 529 · sammenlign
- Odda Kobber og Blikk AS indeks 42, nr. 13 530 · sammenlign
- O. Edland AS indeks 42, nr. 13 535 · sammenlign
- R1 VVS AS indeks 42, nr. 13 536 · sammenlign