Commit AS
Score · regnskapsår 2025
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 444 av 490 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 056 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 8 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Commit AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 490 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,9 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 1,6 % (median 33,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 32 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 1,9 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 1,6 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | 60,04 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | – | 8,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,18 MNOK | 1,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Commit AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (490 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Commit AS har score 26 for 2025, rang 2 056 av 2 301 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 37 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,9 % mot median 4,3 %.
Svakest: Soliditet: persentil 8 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,6 % mot median 33,3 %. Likviditet: persentil 28 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,00 mot median 1,30.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 1,6 % (median 33,3 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Commit AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 1,6 % i 2025, og er nr. 2 056 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,6 % (median 33,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 8 | vekt 25 % |
| Likviditet | 28 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Commit AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,9 %.
Hvor solid er Commit AS?
Egenkapitalandelen var 1,6 % i 2025 (median 33,3 %). Gjeldsgraden var 60,04 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Commit AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Commit AS i Informasjon og kommunikasjon?
Commit AS er nr. 2 056 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 444 av 490.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 3
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 14,2 MNOK
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 25. september 2025 | Digitaliseringsdirektoratet | Kontraktstildeling - Senior DevOps-fullstackutvikler til data.norge.no – DPS | 5,2 MNOK |
| 30. juni 2025 | Registerenheten i Brønnøysund | Dynamisk innkjøpsordning - Testing og testledelse | 9,0 MNOK |
| 14. mars 2025 | Digitaliseringsdirektoratet | Kontraktstildeling - DevOps-utvikler Digitaliseringsdirektoratet | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934427688
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 27 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 4. november 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Karl Johans gate 25, 0159 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- commit.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 31,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 15,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7095008.
Videre
Lignende selskaper
- Klingit Norway AS indeks 27, nr. 2 043 · sammenlign
- INZPIRE.ME AS indeks 27, nr. 2 046 · sammenlign
- Snakk Kommunikasjon AS indeks 26, nr. 2 053 · sammenlign
- Splay One AS indeks 26, nr. 2 063 · sammenlign
- Draga AS indeks 25, nr. 2 070 · sammenlign