Rangering Informasjon og kommunikasjon 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 2 301 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,9 % | 5,5 % | 16,6 % |
| Resultatmargin | −2,8 % | 5,7 % | 17,4 % |
| Totalrentabilitet | −0,2 % | 10,8 % | 26,7 % |
| Egenkapitalandel | 12,2 % | 33,2 % | 59,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 1,65 | 4,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,30 | 2,16 |
| Omsetningsvekst | −4,0 % | 6,5 % | 24,5 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 592 · Mikro: 1 089 · Små: 490 · Store: 132. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Saas AS | Mikronr. 1 i klassen | 94 | 98,7 % | 91,4 % | 22,91 | 1 047,5 % | 2 MNOK |
| 2 | Ontime Networks AS | Mellomstorenr. 1 i klassen | 91 | 41,5 % | 70,6 % | 3,34 | 68,8 % | 282 MNOK |
| 3 | Breach AS | Mellomstorenr. 2 i klassen | 90 | 47,9 % | 78,4 % | 3,98 | 10,5 % | 80 MNOK |
| 4 | Bjarte Solvang AS | Mikronr. 2 i klassen | 90 | 15,2 % | 119,1 % | – | 479,2 % | 1 MNOK |
| 5 | Okra Studios AS | Mikronr. 3 i klassen | 89 | 89,4 % | 78,3 % | 4,60 | – | 3 MNOK |
| 6 | Fotmob AS | Mellomstorenr. 3 i klassen | 88 | 52,1 % | 66,5 % | 2,76 | 61,1 % | 208 MNOK |
| 7 | Novorender AS | Storenr. 1 i klassen | 88 | 78,0 % | 74,4 % | 1,34 | 2 672,4 % | 540 MNOK |
| 8 | Flus AS | Mikronr. 4 i klassen | 87 | 98,7 % | 100,0 % | – | – | 1 MNOK |
| 9 | Drofus AS | Mellomstorenr. 4 i klassen | 87 | 22,0 % | 86,5 % | 3,50 | 110,8 % | 156 MNOK |
| 10 | Nordlo Øst AS | Smånr. 1 i klassen | 87 | 14,3 % | 76,6 % | 4,13 | 160,4 % | 48 MNOK |
| 11 | Nordic Bim Norway AS | Mellomstorenr. 5 i klassen | 87 | 41,5 % | 74,0 % | 1,93 | 47,9 % | 180 MNOK |
| 12 | Fablegate AS | Smånr. 2 i klassen | 86 | 62,9 % | 74,5 % | 3,89 | 13,7 % | 16 MNOK |
| 13 | Vizrt Norway AS | Mellomstorenr. 6 i klassen | 86 | 36,4 % | 84,7 % | 6,34 | 40,3 % | 131 MNOK |
| 14 | Unitech IT AS | Smånr. 3 i klassen | 86 | 23,6 % | 75,3 % | 3,75 | 32,9 % | 13 MNOK |
| 15 | Blueprint Music AS | Mikronr. 5 i klassen | 86 | 43,8 % | 86,0 % | 6,69 | 61,4 % | 1 MNOK |
| 16 | Devpartner AS | Mikronr. 6 i klassen | 85 | 73,1 % | 73,9 % | 3,64 | 4 332,8 % | 1 MNOK |
| 17 | Flow Lab AS | Mikronr. 7 i klassen | 85 | 51,1 % | 80,0 % | 4,90 | 42,5 % | 3 MNOK |
| 18 | Sysint AS | Mellomstorenr. 7 i klassen | 85 | 20,0 % | 63,9 % | 2,79 | 41,5 % | 149 MNOK |
| 19 | Literally AS | Mikronr. 8 i klassen | 85 | 26,3 % | 79,8 % | 4,94 | – | 1 MNOK |
| 20 | Herland Utvikling AS | Mikronr. 9 i klassen | 85 | 40,1 % | 99,6 % | 28,61 | 86,9 % | 1 MNOK |
| 21 | Kvanes AS | Mikronr. 10 i klassen | 85 | 57,6 % | 91,1 % | 10,95 | 5,3 % | 2 MNOK |
| 22 | Devrima AS | Mikronr. 11 i klassen | 84 | 32,0 % | 91,5 % | 11,78 | 121,3 % | 1 MNOK |
| 23 | Spectac AS | Mellomstorenr. 8 i klassen | 84 | 33,5 % | 55,0 % | 2,19 | 66,7 % | 52 MNOK |
| 24 | Pixell AS | Smånr. 4 i klassen | 84 | 24,8 % | 57,2 % | 2,33 | 39,9 % | 16 MNOK |
| 25 | Bee612 AS | Mikronr. 12 i klassen | 84 | 88,0 % | 98,1 % | 51,50 | 101,9 % | 6 MNOK |
| 26 | Invercode AS | Mikronr. 13 i klassen | 84 | 54,2 % | 96,1 % | 16,17 | – | 1 MNOK |
| 27 | Leo Ajkic Ent AS | Mikronr. 14 i klassen | 84 | 77,9 % | 92,0 % | 12,46 | 17,9 % | 8 MNOK |
| 28 | Safe 24-7 AS | Mikronr. 15 i klassen | 84 | 71,1 % | 88,5 % | 2,75 | – | 9 MNOK |
| 29 | Strengeleik AS | Mikronr. 16 i klassen | 84 | 45,0 % | 66,6 % | 2,86 | 1 308,6 % | 6 MNOK |
| 30 | Globetech AS | Mellomstorenr. 9 i klassen | 83 | 21,8 % | 63,5 % | 2,63 | 11,9 % | 104 MNOK |
| 31 | Visbook AS | Mellomstorenr. 10 i klassen | 83 | 32,7 % | 81,6 % | 4,53 | 9,2 % | 88 MNOK |
| 32 | Nettbureau AS | Mellomstorenr. 11 i klassen | 83 | 12,9 % | 72,4 % | 2,75 | 21,6 % | 484 MNOK |
| 33 | Bulls Pressetjeneste AS | Smånr. 5 i klassen | 83 | 36,9 % | 83,7 % | 4,89 | 9,7 % | 16 MNOK |
| 34 | Tales Invest AS | Mikronr. 17 i klassen | 83 | 79,9 % | 80,4 % | 4,32 | 297,4 % | 2 MNOK |
| 35 | Storm Studios AS | Mellomstorenr. 12 i klassen | 83 | 34,0 % | 53,3 % | 2,07 | 37,7 % | 115 MNOK |
| 36 | Exorlive AS | Mellomstorenr. 13 i klassen | 83 | 33,4 % | 70,6 % | 3,02 | 10,1 % | 75 MNOK |
| 37 | Hera Lab AS | Mikronr. 18 i klassen | 83 | 61,9 % | 98,3 % | 59,60 | 15,3 % | 4 MNOK |
| 38 | SD Worx Norway AS | Mellomstorenr. 14 i klassen | 83 | 22,6 % | 69,7 % | 2,76 | 13,7 % | 360 MNOK |
| 39 | Yotta AS | Mikronr. 19 i klassen | 83 | 53,4 % | 96,1 % | 25,36 | 11,6 % | 2 MNOK |
| 40 | Pbl Mentor AS | Mellomstorenr. 15 i klassen | 83 | 16,2 % | 68,7 % | 2,05 | 19,9 % | 97 MNOK |
| 41 | Eptir AS | Mikronr. 20 i klassen | 83 | 55,0 % | 86,5 % | 7,44 | 26,4 % | 3 MNOK |
| 42 | Intellikode AS | Mikronr. 21 i klassen | 83 | 92,1 % | 99,8 % | 0,33 | – | 1 MNOK |
| 43 | Solbakken Dev AS | Mikronr. 22 i klassen | 82 | 9,2 % | 93,1 % | 14,38 | 4,5 % | 2 MNOK |
| 44 | Finexa IT Solutions AS | Mellomstorenr. 16 i klassen | 82 | 34,9 % | 61,3 % | 2,57 | 8,8 % | 109 MNOK |
| 45 | Digital Xalience AS | Mikronr. 23 i klassen | 82 | 47,7 % | 90,7 % | 11,17 | 37,5 % | 1 MNOK |
| 46 | Digital Safety AS | Mikronr. 24 i klassen | 82 | 149,5 % | 83,7 % | 4,81 | 11,3 % | 1 MNOK |
| 47 | Cfkad AS | Smånr. 6 i klassen | 82 | 67,0 % | 54,8 % | 7,78 | 967,9 % | 32 MNOK |
| 48 | Nordre Aker Budstikke AS | Smånr. 7 i klassen | 82 | 36,4 % | 76,6 % | 4,19 | 5,9 % | 13 MNOK |
| 49 | Omhansen AS | Mikronr. 25 i klassen | 82 | 50,7 % | 67,9 % | 3,12 | – | 2 MNOK |
| 50 | Autodesk Norway Operations AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 81 | 6,2 % | 78,2 % | 4,18 | 116,5 % | 197 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 670. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 3D Reklame AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aakvik AS
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Acdc Glomfjord AS · siste regnskap 2025
- status.deleted ADD + Space AS · siste regnskap 2022
- status.deleted Adea IT AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Aep Norge AS · siste regnskap 2023
- konkurs Again AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agalaus Forlag AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agentic Solutions AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agrotech AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AI Experts AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AI-Force Media AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Aicon AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ais Rescue AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aitech AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aiway AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akasia Capital AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Akka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aktiv IT Partner Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akvanti AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alfredo Garcia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Allisson Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Alt for Film AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amden AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aminet AS · siste regnskap 2024
- konkurs Anansi AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Andy's Business AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andy's IT Management AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ANE.Fin AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Apex Data AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aporta Games AS · siste regnskap 2025
- under avvikling App1 AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Appn AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Appsolutt AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aquacloud AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arkivconsult AS · siste regnskap 2026
- under avvikling Arktura AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Artistgalleriet NO AS · siste regnskap 2025
- status.deleted ARVESEN & Kastum AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arx Innovation AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AS MELØY KOMMUNIKASJON · siste regnskap 2025
- under avvikling AS PRODUKTLEDELSE · siste regnskap 2025
- under avvikling Aspentech Norway AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Astute AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Atlantic Crossing Production AS · siste regnskap 2021
- under avvikling Ator Labs AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Audere Est Facere 2 AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Ava Security AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Aventura Studio AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Azets Document Solutions AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.