Unitech IT AS
Score · regnskapsår 2025
86av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 av 490 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Unitech IT AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 490 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 23,6 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 75,3 % (median 33,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 23,6 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 25,2 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 42,6 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 75,3 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,75 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 32,9 % | 8,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 86 gjør Unitech IT AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (490 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Unitech IT AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Unitech IT AS har score 86 for 2025, rang 14 av 2 301 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,75 mot median 1,30. Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,3 % mot median 33,3 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Unitech IT AS hadde en driftsmargin på 23,6 % og en egenkapitalandel på 75,3 % i 2025, og er nr. 14 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 10,1 % til 23,6 % og omsetningen økte med 33 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 30 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 25 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 30 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 23,6 % (median 4,3 %); Egenkapitalandel 75,3 % (median 33,3 %); Likviditetsgrad 1 3,75 (median 1,30).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 80 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 77 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Unitech IT AS?
Driftsmarginen var 23,6 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 42,6 %.
Hvor solid er Unitech IT AS?
Egenkapitalandelen var 75,3 % i 2025 (median 33,3 %). Gjeldsgraden var 0,33 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Unitech IT AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,75 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Unitech IT AS i Informasjon og kommunikasjon?
Unitech IT AS er nr. 14 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 av 490. Omsetningen endret seg 32,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912590763
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. september 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Skytta terrasse 2A, 1481 HAGAN (NITTEDAL)
- Kommune
- Nittedal rang 3–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 66 | 86 | |
| Rang | 232 | 417 | 14 | |
| Driftsmargin | 11,7 % | 10,1 % | 23,6 % | |
| Totalrentabilitet | 28,0 % | 21,9 % | 42,6 % | |
| Egenkapitalandel | 77,2 % | 59,3 % | 75,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,32 | 2,11 | 3,75 | |
| Omsetningsvekst | – | 85,6 % | 32,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,1 MNOK | 9,6 MNOK | 12,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 3,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK | 3,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK | 2,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,1 MNOK | 5,5 MNOK | 7,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,1 MNOK | 4,7 MNOK | 7,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,4 MNOK | 3,3 MNOK | 5,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | 3,2 MNOK | 5,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 2,3 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 2,3 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7092842.
Videre
Lignende selskaper
- Nordlo Øst AS indeks 87, nr. 10 · sammenlign
- Fablegate AS indeks 86, nr. 12 · sammenlign
- Pixell AS indeks 84, nr. 24 · sammenlign
- Bulls Pressetjeneste AS indeks 83, nr. 33 · sammenlign
- Cfkad AS indeks 82, nr. 47 · sammenlign