Invercode AS

Org.nr. 913646916 · Bergen · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

84av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 13 av 1 089 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 26 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Invercode AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 1 087 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 54,2 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 96,1 % (median 38,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 54,2 % 5,7 % 93 %
Resultatmargin 54,3 % 5,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 19,1 % 11,5 % 61 %
Egenkapitalandel 96,1 % 38,8 % 97 %
Gjeldsgrad 0,04 1,02 96 %
Likviditetsgrad 1 16,17 1,53 96 %
Omsetningsvekst – 4,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 84 gjør Invercode AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 089 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Invercode AS har score 84 for 2025, rang 26 av 2 301 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 96 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 96,1 % mot median 38,8 %. Likviditet: persentil 96 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 16,17 mot median 1,53.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Invercode AS hadde en driftsmargin på 54,2 % og en egenkapitalandel på 96,1 % i 2025, og er nr. 26 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 82,7 % til 96,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,6 MNOK
minus netto gjeld −0,2 MNOK
8,0 5 MNOK
P/B Egenkapital: 3,0 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 54,2 % (median 5,7 %); Egenkapitalandel 96,1 % (median 38,8 %); Likviditetsgrad 1 16,17 (median 1,53).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet77 vekt 30 %
Soliditet96 vekt 25 %
Likviditet96 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens64 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Invercode AS?

Driftsmarginen var 54,2 % i 2025, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,1 %.

Hvor solid er Invercode AS?

Egenkapitalandelen var 96,1 % i 2025 (median 38,8 %). Gjeldsgraden var 0,04 (median 1,02).

Hvordan er likviditeten i Invercode AS?

Likviditetsgrad 1 var 16,17 i 2025 (median 1,53).

Hvordan står Invercode AS i Informasjon og kommunikasjon?

Invercode AS er nr. 26 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 13 av 1 089.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913646916
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (59.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
25. juli 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
c/o Christer Fasmer, Wolffs gate 3, 5006 BERGEN
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 8. oktober 2014
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––84
Rang––26
Driftsmargin––54,2 %
Totalrentabilitet0,0 %0,0 %19,1 %
Egenkapitalandel82,7 %82,7 %96,1 %
Likviditetsgrad 14,094,0916,17
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter––1,1 MNOK
Driftsresultat––0,6 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,0 MNOK0,6 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader––0,0 MNOK
Sum eiendeler2,4 MNOK2,4 MNOK3,1 MNOK
Omløpsmidler1,7 MNOK1,7 MNOK1,6 MNOK
Egenkapital2,0 MNOK2,0 MNOK3,0 MNOK
Opptjent egenkapital1,9 MNOK1,9 MNOK2,9 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,4 MNOK0,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,4 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7096065.