Eld Energy AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 058 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 972 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eld Energy AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,8 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 15,7 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 12,8 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 12,1 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 18,8 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 15,7 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 5,39 | 1,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,82 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Eld Energy AS det bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Eld Energy AS har score 40 for 2025, rang 2 972 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 67 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,8 % mot median 5,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 21 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,7 % mot median 33,2 %. Konsistens: persentil 23 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Eld Energy AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 12,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 12,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 12,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 12,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 12,8 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 12,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 12,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 12,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Eld Energy AS hadde en driftsmargin på 12,8 % og en egenkapitalandel på 15,7 % i 2025, og er nr. 2 972 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 30,8 % til 15,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 16 MNOK |
| P/B | 3,2 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 21 | vekt 25 % |
| Likviditet | 33 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 23 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eld Energy AS?
Driftsmarginen var 12,8 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,8 %.
Hvor solid er Eld Energy AS?
Egenkapitalandelen var 15,7 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 5,39 (median 1,75).
Hvordan er likviditeten i Eld Energy AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Eld Energy AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Eld Energy AS er nr. 2 972 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 058 av 1 439.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934742052
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 16 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 1. desember 2024 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,45 MNOK
- Forretningsadresse
- Fantoftvegen 38, 5072 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 50 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Mjølnr AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 40 | |
| Rang | – | 2 972 | |
| Driftsmargin | – | 12,8 % | |
| Totalrentabilitet | −69,2 % | 18,8 % | |
| Egenkapitalandel | 30,8 % | 15,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 29,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 3,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 3,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 2,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 20,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 20,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 3,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 17,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 17,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6743284.
Videre
Lignende selskaper
- Norsk Konstruksjonsrådgivning AS indeks 40, nr. 2 964 · sammenlign
- Runde Forsking AS indeks 40, nr. 2 968 · sammenlign
- Maritim Servicepartner AS indeks 40, nr. 2 975 · sammenlign
- Lusparken Arkitekter AS indeks 40, nr. 2 976 · sammenlign
- Sesong 1 AS indeks 40, nr. 2 979 · sammenlign