Stålprofil AS

Org.nr. 935436753 · Tønsberg · Stiftet 1984 · 19 ansatte

Score · regnskapsår 2024

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 719 av 3 519 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 627 av 22 237 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Stålprofil AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 3 519 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,3 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 70,7 % (median 30,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter144 MNOK92 MNOK
Driftsmargin 5,3 % 2,9 % 70 %
Resultatmargin 6,6 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 11,1 % 11,8 % 48 %
Egenkapitalandel 70,7 % 30,2 % 93 %
Gjeldsgrad 0,42 2,23 92 %
Likviditetsgrad 1 2,18 1,40 79 %
Omsetningsvekst −4,9 % 5,1 % 21 %
Omsetning per ansatt7,58 MNOK4,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør Stålprofil AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 519 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Stålprofil AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Stålprofil AS hadde en driftsmargin på 5,3 % og en egenkapitalandel på 70,7 % i 2024, og er nr. 4 627 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 8,2 % til 5,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 60 MNOK og 77 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 7,7 MNOK 10,0 77 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 7,6 MNOK
minus netto gjeld −10,8 MNOK
8,0 72 MNOK
P/B Egenkapital: 60,2 MNOK 1,0 60 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet59 vekt 30 %
Soliditet92 vekt 25 %
Likviditet79 vekt 15 %
Vekst21 vekt 15 %
Konsistens69 vekt 15 %

Varighet: 76 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Stålprofil AS?

Driftsmarginen var 5,3 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,1 %.

Hvor solid er Stålprofil AS?

Egenkapitalandelen var 70,7 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 0,42 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Stålprofil AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,18 i 2024 (median 1,40).

Hvordan står Stålprofil AS i Handel?

Stålprofil AS er nr. 4 627 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 719 av 3 519. Omsetningen endret seg −4,9 % fra året før.

Konsernregnskap · 2025

78 av 100

Rang 19 av 247 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
196 MNOK
Driftsresultat, konsern
14 MNOK
Resultat før skatt, konsern
14 MNOK
Sum eiendeler, konsern
106 MNOK
Egenkapital, konsern
73 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2024)
Driftsmargin7,0 % –
Totalrentabilitet13,6 % –
Egenkapitalandel68,3 % –
Likviditetsgrad 12,76 –
Omsetningsvekst– –

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
935436753
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.820)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
19 registrert 10. september 2026
Stiftet
8. august 1984 42 år i drift
Aksjekapital
1,50 MNOK
Forretningsadresse
3164 REVETAL (TØNSBERG)
Kommune
Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Fredrik Thorin
Styrets leder
Øyvind Thorin
Styremedlem
Erik Thomas Roald
Varamedlem
Fredrik Thorin
Varamedlem
Knut Roald
Revisor
Bdt Viken AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks856672
Rang1 0034 6272 498
Driftsmargin8,2 %5,3 %6,8 %
Totalrentabilitet17,2 %11,1 %15,4 %
Egenkapitalandel69,1 %70,7 %71,9 %
Likviditetsgrad 12,592,182,40
Omsetningsvekst–−4,9 %3,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter151,5 MNOK144,1 MNOK148,8 MNOK
Driftsresultat12,4 MNOK7,6 MNOK10,1 MNOK
Resultat før skatt14,3 MNOK9,5 MNOK14,1 MNOK
Årsresultat11,5 MNOK7,7 MNOK11,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler83,1 MNOK85,1 MNOK91,7 MNOK
Omløpsmidler66,4 MNOK54,6 MNOK61,8 MNOK
Egenkapital57,4 MNOK60,2 MNOK65,9 MNOK
Opptjent egenkapital50,0 MNOK52,7 MNOK58,5 MNOK
Sum gjeld25,6 MNOK25,0 MNOK25,8 MNOK
Kortsiktig gjeld25,6 MNOK25,0 MNOK25,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5770431.

Lignende selskaper