Que Pasa AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 587 av 3 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 914 av 5 998 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Que Pasa AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 3 534 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,7 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 23,7 % (median 13,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 18,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 18,4 % | 1,1 % |
| Totalrentabilitet | 47,1 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 23,7 % | 13,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,22 | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | – | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,47 MNOK | 0,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Que Pasa AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 541 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Que Pasa AS har score 70 for 2025, rang 914 av 5 998 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 93 mot sammenlignbare, driftsmargin 18,7 % mot median 1,5 %. Konsistens: persentil 67 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Que Pasa AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 18,7 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 18,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 18,7 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 18,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 18,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 18,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Que Pasa AS hadde en driftsmargin på 18,7 % og en egenkapitalandel på 23,7 % i 2025, og er nr. 914 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 11 MNOK |
| P/B | 3,5 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 62 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Que Pasa AS?
Driftsmarginen var 18,7 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 47,1 %.
Hvor solid er Que Pasa AS?
Egenkapitalandelen var 23,7 % i 2025 (median 13,1 %). Gjeldsgraden var 3,22 (median 2,02).
Hvordan er likviditeten i Que Pasa AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2025 (median 1,01).
Hvordan står Que Pasa AS i Overnatting og servering?
Que Pasa AS er nr. 914 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 587 av 3 541.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 80 % av aksjene i B. Invest AS. Personer vises ikke med navn.
B. Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
B. Invest AS
- Que Pasa AS du er her
- Flavour Drift AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 935667410
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 16 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 8. mai 2025 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Grønnegata 40, 2317 HAMAR
- Kommune
- Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: B. Invest AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- B. Invest AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 7,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7081880.
Videre
Lignende selskaper
- Choi Matinvest AS indeks 70, nr. 910 · sammenlign
- Chefs AS indeks 70, nr. 912 · sammenlign
- Bento Sushi Åkrehamn AS indeks 70, nr. 915 · sammenlign
- Føniks Kaffihus AS indeks 70, nr. 916 · sammenlign
- Kringsjå AS indeks 70, nr. 920 · sammenlign