Visjon AS
Score · regnskapsår 2025
44av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 426 av 4 239 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 988 av 6 735 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og robusthet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Visjon AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 4 230 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,6 % (median 1,6 %) og egenkapitalandel 6,6 % (median 13,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 2,6 % | 1,6 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 1,2 % |
| Totalrentabilitet | 5,6 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 6,6 % | 13,8 % |
| Gjeldsgrad | 14,10 | 1,97 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | – | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,08 MNOK | 0,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 44 gjør Visjon AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (4 239 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Visjon AS har score 44 for 2025, rang 3 988 av 6 735 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 52 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,6 % mot median 1,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 27 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,6 % mot median 13,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,6 % (median 13,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,84 (median 1,01).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Visjon AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 2,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 2,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 2,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 2,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 2,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | 2,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Visjon AS hadde en driftsmargin på 2,6 % og en egenkapitalandel på 6,6 % i 2025, og er nr. 3 988 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,8 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 16,2 | 1 MNOK |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 1 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 0 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 0 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 1 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør −44 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,6 % (median 13,8 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,84 (median 1,01).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 20 % |
| Likviditet | 40 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 49 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Visjon AS?
Driftsmarginen var 2,6 % i 2025, mot en median på 1,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,6 %.
Hvor solid er Visjon AS?
Egenkapitalandelen var 6,6 % i 2025 (median 13,8 %). Gjeldsgraden var 14,10 (median 1,97).
Hvordan er likviditeten i Visjon AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,84 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Visjon AS i Overnatting og servering?
Visjon AS er nr. 3 988 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 426 av 4 239.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 935846099
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 19 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 19. mai 2025 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Torsætervegen 825, 2848 SKREIA (ØSTRE TOTEN)
- Kommune
- Østre Toten rang 17–34 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 14. juli 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 75,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6917098.
Videre
Lignende selskaper
- King Falafel AS indeks 44, nr. 3 985 · sammenlign
- DP Madla AS indeks 44, nr. 3 986 · sammenlign
- Urban Food AS indeks 44, nr. 3 989 · sammenlign
- Runni Gjestegård AS indeks 44, nr. 3 990 · sammenlign
- Four Seasons Sushi AS indeks 44, nr. 3 993 · sammenlign