Tannlab AS

Org.nr. 935889235 · Oslo · Stiftet 1984 · 26 ansatte

Score · regnskapsår 2025

51av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 336 av 689 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 406 av 2 930 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Tannlab AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 689 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,7 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 40,2 % (median 39,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter44 MNOK24 MNOK
Driftsmargin 2,7 % 3,9 % 42 %
Resultatmargin 2,9 % 3,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 14,0 % 9,0 % 64 %
Egenkapitalandel 40,2 % 39,1 % 52 %
Gjeldsgrad 1,49 1,43 49 %
Likviditetsgrad 1 1,40 1,64 38 %
Omsetningsvekst 3,7 % 5,8 % 44 %
Omsetning per ansatt1,70 MNOK1,44 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 51 gjør Tannlab AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (689 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2024–2026

SelskapetMedian0255075100202420252026
  • Tannlab AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Tannlab AS har score 51 for 2025, rang 1 406 av 2 930 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 69 mot sammenlignbare.

Svakest: Likviditet: persentil 38 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,40 mot median 1,64.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tannlab AS hadde en driftsmargin på 2,7 % og en egenkapitalandel på 40,2 % i 2025, og er nr. 1 406 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 5,4 % til 2,7 % og egenkapitalandelen steg fra 35,2 % til 40,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 10 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,0 MNOK 10,0 10 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,2 MNOK
minus netto gjeld −0,4 MNOK
8,0 10 MNOK
P/B Egenkapital: 3,7 MNOK 1,0 4 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet53 vekt 30 %
Soliditet51 vekt 25 %
Likviditet38 vekt 15 %
Vekst44 vekt 15 %
Konsistens69 vekt 15 %

Varighet: 52 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tannlab AS?

Driftsmarginen var 2,7 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,0 %.

Hvor solid er Tannlab AS?

Egenkapitalandelen var 40,2 % i 2025 (median 39,1 %). Gjeldsgraden var 1,49 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Tannlab AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2025 (median 1,64).

Hvordan står Tannlab AS i Industri?

Tannlab AS er nr. 1 406 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 336 av 689. Omsetningen endret seg 3,7 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
2
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
2
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
3. oktober 2025 Universitetet i Oslo Tanntekniske produkter og tjenester 15,0 MNOK (rammeavtale) 33138000
11. juni 2024 Vestland fylkeskommune Tanntekniske tenester verdi ikke oppgitt 85130000
19. oktober 2021 Universitetet i Oslo Tanntekniske produkter og tjenester 0,9 MNOK 33000000
12. november 2019 SOGN OG FJORDANE FYLKESKOMMUNE Kjøp av tannteknikk 1,7 MPLN 33138000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
935889235
Org.form
AS
Sektor
Industri (32.500)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
26 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
18. mai 1984 42 år i drift
Aksjekapital
0,50 MNOK
Forretningsadresse
Østensjøveien 18, 0661 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2026

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2024–2026

Nøkkeltall202420252026Utvikling
Indeks535173
Rang1 3331 4061
Driftsmargin5,4 %2,7 %13,1 %
Totalrentabilitet30,0 %14,0 %43,7 %
Egenkapitalandel35,2 %40,2 %58,4 %
Likviditetsgrad 11,151,402,30
Omsetningsvekst–3,7 %9,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202420252026
Driftsinntekter42,5 MNOK44,1 MNOK48,2 MNOK
Driftsresultat2,3 MNOK1,2 MNOK6,3 MNOK
Resultat før skatt2,2 MNOK1,3 MNOK6,6 MNOK
Årsresultat1,7 MNOK1,0 MNOK5,1 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler7,7 MNOK9,2 MNOK15,1 MNOK
Omløpsmidler5,7 MNOK7,7 MNOK14,5 MNOK
Egenkapital2,7 MNOK3,7 MNOK8,8 MNOK
Opptjent egenkapital2,1 MNOK3,1 MNOK8,2 MNOK
Sum gjeld5,0 MNOK5,5 MNOK6,3 MNOK
Kortsiktig gjeld5,0 MNOK5,5 MNOK6,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5962489.