Staalehuset AS

Org.nr. 935996341 · Haugesund · Stiftet 2025 · 14 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

49av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 4 503 av 8 332 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 099 av 11 168 · Eiendom

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og robusthet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Staalehuset AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 8 329 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,6 % (median 45,6 %) og egenkapitalandel 25,8 % (median 25,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 8,6 % 45,6 % 21 %
Resultatmargin 8,6 % 20,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,9 % 7,5 % 76 %
Egenkapitalandel 25,8 % 25,1 % 51 %
Gjeldsgrad 2,88 2,35 45 %
Likviditetsgrad 1 1,12 1,37 44 %
Omsetningsvekst – 3,1 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,15 MNOK0,60 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 49 gjør Staalehuset AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (8 332 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Staalehuset AS har score 49 for 2025, rang 6 099 av 11 168 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 53 mot sammenlignbare.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Staalehuset AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))

Boligpriser (brukte boliger) per år og driftsmarginen til Staalehuset AS
Mål202120222023202420252026
Boligpriser (brukte boliger), årssnitt134,5141,6140,8144,6152,5158,7 (så langt)
Endring fra året før+10,5 %+5,2 %−0,5 %+2,7 %+5,5 %+4,1 %
Selskapets driftsmargin––––8,6 %–

Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Staalehuset AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––––8,6 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))

Byggekostnadsindeks for boliger per år og driftsmarginen til Staalehuset AS
Mål202120222023202420252026
Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt124,2135,1141,1146,4152,7158,4 (så langt)
Endring fra året før+8,7 %+8,8 %+4,4 %+3,7 %+4,3 %+3,7 %
Selskapets driftsmargin––––8,6 %–

Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Staalehuset AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––––8,6 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)

Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom per år og driftsmarginen til Staalehuset AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt91,794,396,8103,2108,5111,3 (så langt)
Endring fra året før+5,2 %+2,9 %+2,6 %+6,5 %+5,2 %+2,6 %
Selskapets driftsmargin––––8,6 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Staalehuset AS hadde en driftsmargin på 8,6 % og en egenkapitalandel på 25,8 % i 2025, og er nr. 6 099 av 11 168 rangerte selskaper i Eiendom.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,7 2 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK (grovt tall)
25,9 5 MNOK 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 0,8 0 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel5 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering3 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)−1 MNOK
Egenkapitalverdi4 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (68.3): Real Estate (Operations & Services).

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 8,6 % (median 45,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 12,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet48 vekt 40 %
Soliditet48 vekt 20 %
Likviditet44 vekt 5 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens53 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Staalehuset AS?

Driftsmarginen var 8,6 % i 2025, mot en median på 45,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,9 %.

Hvor solid er Staalehuset AS?

Egenkapitalandelen var 25,8 % i 2025 (median 25,1 %). Gjeldsgraden var 2,88 (median 2,35).

Hvordan er likviditeten i Staalehuset AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2025 (median 1,37).

Hvordan står Staalehuset AS i Eiendom?

Staalehuset AS er nr. 6 099 av 11 168 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 503 av 8 332.

Konsernstruktur · 2025

3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Nys Invest AS.

Nys Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Eiendom (2 selskaper) 2 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
14 i alt. Haugesund 14 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
1 selskap: Hansavågen Eiendom AS
Endret 2024–2025
2 selskaper kom inn i konsernet: Hansavågen Eiendom AS, Staalehuset AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Nys Invest AS ikke i datagrunnlaget
    • Staalehuset AS du er her eid 51 % · operativt · indeks 49 · nr. 6099 av 11168 i Eiendom
    • Hansavågen Eiendom AS eid 100 % · operativt · indeks 19 · nr. 10678 av 11168 i Eiendom

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
935996341
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.320)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
14 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
13. juni 2025 1 år i drift
Aksjekapital
0,40 MNOK
Forretningsadresse
Daniel Danielsens gate 55, 5523 HAUGESUND
Kommune
Haugesund rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 19. august 2025
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Haugesund. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
51,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Nys Invest AS (51 %)
Øverste eier: Nys Invest AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år

Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall2025
Driftsinntekter2,1 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK
Finanskostnader–
Sum eiendeler1,3 MNOK
Omløpsmidler1,1 MNOK
Egenkapital0,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,1 MNOK
Sum gjeld1,0 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6379453.