Sigmund Olsen Agentur AS
Score · regnskapsår 2023
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 103 av 6 798 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 404 av 21 073 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Sigmund Olsen Agentur AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 798 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,3 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 56,7 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 10,3 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 10,0 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 14,4 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 56,7 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,26 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,81 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Sigmund Olsen Agentur AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 798 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Sigmund Olsen Agentur AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Sigmund Olsen Agentur AS hadde en driftsmargin på 10,3 % og en egenkapitalandel på 56,7 % i 2023, og er nr. 3 404 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 22 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 22 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 79 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sigmund Olsen Agentur AS?
Driftsmarginen var 10,3 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,4 %.
Hvor solid er Sigmund Olsen Agentur AS?
Egenkapitalandelen var 56,7 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,76 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Sigmund Olsen Agentur AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,26 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Sigmund Olsen Agentur AS i Handel?
Sigmund Olsen Agentur AS er nr. 3 404 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 103 av 6 798.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 26. september 2019 | UNIVERSITETET I BERGEN | Helautomatisk foldevegg | 1,4 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 936010695
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.840)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2025
- Stiftet
- 31. august 1984 42 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Kirkeveien 54, 1395 HVALSTAD (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 69 | 62 | |
| Rang | 3 404 | 3 710 | 6 206 | |
| Driftsmargin | 10,3 % | 5,7 % | 3,6 % | |
| Totalrentabilitet | 14,4 % | 9,7 % | 5,8 % | |
| Egenkapitalandel | 56,7 % | 68,2 % | 81,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,26 | 3,22 | 4,39 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,5 % | −29,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22,5 MNOK | 22,2 MNOK | 15,6 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 1,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,2 MNOK | 1,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,1 MNOK | 15,3 MNOK | 13,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,5 MNOK | 12,6 MNOK | 11,0 MNOK |
| Egenkapital | 9,7 MNOK | 10,4 MNOK | 11,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,4 MNOK | 10,1 MNOK | 10,7 MNOK |
| Sum gjeld | 7,4 MNOK | 4,9 MNOK | 2,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,4 MNOK | 3,9 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5105523.
Videre
Lignende selskaper
- Sport 1 Vestkanten AS indeks 73, nr. 3 398 · sammenlign
- Keiseren Frukt og Grønt AS indeks 73, nr. 3 399 · sammenlign
- Gullrønning H G Rønning AS indeks 73, nr. 3 402 · sammenlign
- Høiden Mc-Senter AS indeks 73, nr. 3 406 · sammenlign
- Drivemac AS indeks 73, nr. 3 407 · sammenlign