Venty AS

Org.nr. 936238297 · Øygarden · Stiftet 1985 · 26 ansatte

Score · regnskapsår 2024

45av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 068 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 633 av 19 404 · Bygg og anlegg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 47 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Venty AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,7 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 29,2 % (median 30,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter73 MNOK90 MNOK
Driftsmargin 1,7 % 4,6 % 26 %
Resultatmargin 1,5 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,2 % 11,8 % 27 %
Egenkapitalandel 29,2 % 30,1 % 48 %
Gjeldsgrad 2,42 2,28 47 %
Likviditetsgrad 1 1,59 1,39 67 %
Omsetningsvekst 2,7 % 5,7 % 45 %
Omsetning per ansatt2,82 MNOK2,48 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 45 gjør Venty AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Venty AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Venty AS hadde en driftsmargin på 1,7 % og en egenkapitalandel på 29,2 % i 2024, og er nr. 11 633 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 22,2 % til 29,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 7 MNOK og 12 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,8 MNOK 10,0 8 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,2 MNOK
minus netto gjeld −1,8 MNOK
8,0 12 MNOK
P/B Egenkapital: 7,4 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet26 vekt 30 %
Soliditet47 vekt 25 %
Likviditet67 vekt 15 %
Vekst45 vekt 15 %
Konsistens58 vekt 15 %

Varighet: 39 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Venty AS?

Driftsmarginen var 1,7 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,2 %.

Hvor solid er Venty AS?

Egenkapitalandelen var 29,2 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 2,42 (median 2,28).

Hvordan er likviditeten i Venty AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,59 i 2024 (median 1,39).

Hvordan står Venty AS i Bygg og anlegg?

Venty AS er nr. 11 633 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 068 av 1 723. Omsetningen endret seg 2,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
936238297
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.223)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
26 registrert 10. september 2026
Stiftet
2. januar 1985 41 år i drift
Aksjekapital
0,18 MNOK
Forretningsadresse
Smålonane 2, 5353 STRAUME (ØYGARDEN)
Kommune
Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Endre Damm
Styrets leder
Erik Nyborg
Styremedlem
Yngve Ådland
Styremedlem
Kenneth Helland
Styremedlem
Bjørn Solsvik
Revisor
Revisor Vest AS
Regnskapsfører
Compute Advisor AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks334544
Rang13 50611 63312 866
Driftsmargin2,1 %1,7 %3,1 %
Totalrentabilitet5,3 %5,2 %7,9 %
Egenkapitalandel22,2 %29,2 %24,9 %
Likviditetsgrad 11,391,591,47
Omsetningsvekst–2,7 %−2,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter71,3 MNOK73,3 MNOK71,3 MNOK
Driftsresultat1,5 MNOK1,2 MNOK2,2 MNOK
Resultat før skatt1,4 MNOK1,1 MNOK2,1 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK0,8 MNOK1,6 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler29,6 MNOK25,4 MNOK28,7 MNOK
Omløpsmidler29,0 MNOK25,0 MNOK26,7 MNOK
Egenkapital6,6 MNOK7,4 MNOK7,1 MNOK
Opptjent egenkapital3,4 MNOK4,2 MNOK3,9 MNOK
Sum gjeld23,1 MNOK18,0 MNOK21,5 MNOK
Kortsiktig gjeld20,8 MNOK15,7 MNOK18,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5928497.