Ejot Festesystem A/S
Score · regnskapsår 2024
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 681 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 188 av 22 237 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ejot Festesystem A/S ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,8 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 56,2 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,8 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 2,6 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 7,2 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 56,2 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,78 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,28 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 6,2 % | 3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 4,27 MNOK | 2,05 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Ejot Festesystem A/S det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ejot Festesystem A/S
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Ejot Festesystem A/S hadde en driftsmargin på 2,8 % og en egenkapitalandel på 56,2 % i 2024, og er nr. 8 188 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −1,3 % til 2,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 16 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 58 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ejot Festesystem A/S?
Driftsmarginen var 2,8 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,2 %.
Hvor solid er Ejot Festesystem A/S?
Egenkapitalandelen var 56,2 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,78 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Ejot Festesystem A/S?
Likviditetsgrad 1 var 2,28 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Ejot Festesystem A/S i Handel?
Ejot Festesystem A/S er nr. 8 188 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 681 av 7 161. Omsetningen endret seg 6,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 936638880
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.840)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. desember 2025
- Stiftet
- 23. mars 1985 41 år i drift
- Aksjekapital
- 0,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Grinidammen 4, 1359 EIKSMARKA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Johan Georg Oskarsson
- Styrets leder
- Pär Fredrik Andersson
- Styremedlem
- Johan Georg Oskarsson
- Styremedlem
- Britta Kristin Toverud Barman
- Revisor
- PEDERSEN & Skogholt AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 57 | 63 | |
| Rang | 8 632 | 8 188 | 5 727 | |
| Driftsmargin | −1,3 % | 2,8 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | −0,7 % | 7,2 % | 13,0 % | |
| Egenkapitalandel | 60,1 % | 56,2 % | 53,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,48 | 2,28 | 2,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,2 % | 22,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 36,1 MNOK | 38,4 MNOK | 46,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | 1,1 MNOK | 2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 2,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,7 MNOK | 17,1 MNOK | 21,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,5 MNOK | 17,0 MNOK | 21,6 MNOK |
| Egenkapital | 8,8 MNOK | 9,6 MNOK | 11,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,1 MNOK | 8,9 MNOK | 10,8 MNOK |
| Sum gjeld | 5,9 MNOK | 7,5 MNOK | 10,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,9 MNOK | 7,5 MNOK | 10,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5556605.
Videre
Lignende selskaper
- Servicecompaniet AS indeks 57, nr. 8 182 · sammenlign
- Sport 1 Sotra AS indeks 57, nr. 8 187 · sammenlign
- Lofoten Gaver og Brukskunst AS indeks 57, nr. 8 189 · sammenlign
- Watson-Marlow Norge AS indeks 57, nr. 8 192 · sammenlign
- Ekab Systemservice AS indeks 57, nr. 8 198 · sammenlign