Coromatic AS

Org.nr. 936992234 · Lillestrøm · Stiftet 1985 · 77 ansatte

Score · regnskapsår 2025

38av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 402 av 531 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 641 av 3 595 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Coromatic AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 531 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −8,1 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 28,5 % (median 32,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 2. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter360 MNOK97 MNOK
Driftsmargin −8,1 % 5,4 % 12 %
Resultatmargin −6,3 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −4,5 % 12,4 % 12 %
Egenkapitalandel 28,5 % 32,3 % 42 %
Gjeldsgrad 2,51 2,00 40 %
Likviditetsgrad 1 1,39 1,33 55 %
Omsetningsvekst 31,1 % 9,3 % 79 %
Omsetning per ansatt4,68 MNOK2,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 38 gjør Coromatic AS det bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (531 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Coromatic AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Coromatic AS har score 38 for 2025, rang 2 641 av 3 595 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 31,1 % mot median 9,3 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 12 mot sammenlignbare, driftsmargin −8,1 % mot median 5,4 %. Konsistens: persentil 29 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Coromatic AS hadde en driftsmargin på −8,1 % og en egenkapitalandel på 28,5 % i 2025, og er nr. 2 641 av 3 595 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 4,7 % til −8,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 124 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −17,6 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −29,3 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 124,4 MNOK 1,0 124 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,3 % (median 5,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −8,1 % (median 5,4 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet12 vekt 30 %
Soliditet41 vekt 25 %
Likviditet55 vekt 15 %
Vekst79 vekt 15 %
Konsistens29 vekt 15 %

Varighet: 58 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Coromatic AS?

Driftsmarginen var −8,1 % i 2025, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Coromatic AS?

Egenkapitalandelen var 28,5 % i 2025 (median 32,3 %). Gjeldsgraden var 2,51 (median 2,00).

Hvordan er likviditeten i Coromatic AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,39 i 2025 (median 1,33).

Hvordan står Coromatic AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Coromatic AS er nr. 2 641 av 3 595 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 402 av 531. Omsetningen endret seg 31,1 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
5
i 3 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
Sum tildelt verdi siden 2024
145,9 MNOK
3 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
17. august 2026 Politiets fellestjenester Nødstrøm 4,0 MNOK (3 delkontrakter) 50800000
3. juli 2026 Helse Sør-Øst RHF Kontrakt Entreprise 4601 Avbruddsfri nødstrømsforsyning DRUPS - Nye Aker 141,9 MNOK 31682000
7. april 2025 NTNU Serviceavtale – UPS – avbruddsfri strømforsyning verdi ikke oppgitt 31682000
7. desember 2021 Universitetet i Oslo SA Reservekraftaggregater 1,8 MNOK 65410000
12. mai 2020 Universitetet i Agder UPS-anlegg til Universitetet i Agder 1,8 MNOK 31154000
13. juni 2019 NTNU Reservekraftaggregat - serviceavtale 2,9 MNOK 50000000
26. mars 2019 NTNU Serviceavtale UPS Avbruddsfri strømforsyning 0,4 MNOK 50000000
8. mai 2017 Statsbygg Hovedkontor Rammeavtale for service- og vedlikeholdsarbeider på reservekraft- og nødstrømanlegg i Oslo 4,0 MNOK (rammeavtale) 50500000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
936992234
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
77 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
14. mai 1985 41 år i drift
Aksjekapital
4,16 MNOK
Forretningsadresse
Kjeller vest 6, 2007 KJELLER (LILLESTRØM)
Kommune
Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.coromatic.no
LEI
254900RMCL61SEKNJV75 fornyes 22. september 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
E.On SE (Tyskland)

Utenlandsk eid ifølge GLEIF.

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 2. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks766138
Rang4599522 641
Driftsmargin11,5 %4,7 %−8,1 %
Totalrentabilitet16,3 %8,1 %−4,5 %
Egenkapitalandel50,0 %58,3 %28,5 %
Likviditetsgrad 12,332,981,39
Omsetningsvekst–−15,4 %31,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter324,5 MNOK274,7 MNOK360,2 MNOK
Driftsresultat37,3 MNOK12,8 MNOK−29,3 MNOK
Resultat før skatt37,7 MNOK17,3 MNOK−22,5 MNOK
Årsresultat29,3 MNOK13,5 MNOK−17,6 MNOK
Finanskostnader4,3 MNOK2,5 MNOK2,7 MNOK
Sum eiendeler257,3 MNOK243,6 MNOK436,5 MNOK
Omløpsmidler219,6 MNOK203,3 MNOK404,2 MNOK
Egenkapital128,5 MNOK142,0 MNOK124,4 MNOK
Opptjent egenkapital123,4 MNOK136,8 MNOK119,2 MNOK
Sum gjeld128,8 MNOK101,6 MNOK312,2 MNOK
Kortsiktig gjeld94,3 MNOK68,3 MNOK291,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6954142.