Proclean AS

Org.nr. 937420064 · Sandnes · Stiftet 1986 · 139 ansatte

Score · regnskapsår 2025

61av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 140 av 509 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 791 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Proclean AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 509 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,4 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 27,7 % (median 21,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter71 MNOK109 MNOK
Driftsmargin 8,4 % 4,4 % 72 %
Resultatmargin 16,4 % 4,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 26,6 % 10,7 % 84 %
Egenkapitalandel 27,7 % 21,7 % 62 %
Gjeldsgrad 2,61 3,31 60 %
Likviditetsgrad 1 1,20 1,16 53 %
Omsetningsvekst 4,0 % 7,9 % 41 %
Omsetning per ansatt0,51 MNOK1,97 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 61 gjør Proclean AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (509 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Proclean AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Proclean AS har score 61 for 2025, rang 791 av 2 791 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,4 % mot median 4,4 %. Soliditet: persentil 61 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,7 % mot median 21,7 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Proclean AS hadde en driftsmargin på 8,4 % og en egenkapitalandel på 27,7 % i 2025, og er nr. 791 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 38,2 % til 27,7 % og driftsmarginen steg fra 5,6 % til 8,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 12 MNOK og 102 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 10,2 MNOK 10,0 102 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 6,0 MNOK
minus netto gjeld −18,3 MNOK
8,0 66 MNOK
P/B Egenkapital: 12,2 MNOK 1,0 12 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet78 vekt 30 %
Soliditet61 vekt 25 %
Likviditet53 vekt 15 %
Vekst41 vekt 15 %
Konsistens56 vekt 15 %

Varighet: 66 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Proclean AS?

Driftsmarginen var 8,4 % i 2025, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,6 %.

Hvor solid er Proclean AS?

Egenkapitalandelen var 27,7 % i 2025 (median 21,7 %). Gjeldsgraden var 2,61 (median 3,31).

Hvordan er likviditeten i Proclean AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,20 i 2025 (median 1,16).

Hvordan står Proclean AS i Forretningsmessig tjenesteyting?

Proclean AS er nr. 791 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 140 av 509. Omsetningen endret seg 4,0 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
3
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
3
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
31. august 2026 Universitetet i Stavanger Rammeavtale om innleie av renholdspersonell 13,0 MNOK (rammeavtale) 90900000
29. april 2026 Randaberg Kommune Rammeavtale renholdsvikarer og ekstraordinært renhold – Randaberg kommune 4,8 MNOK (rammeavtale) 90900000
7. juli 2025 Sola kommune A25SU - Renholdstjenester (2.gangs utlysning) 91,0 MNOK (rammeavtale) 90900000
2. mai 2022 Universitetet i Stavanger Renholdstjenester 50,0 MNOK (rammeavtale) 90900000
29. april 2022 Randaberg kommune Hovedrengjøring og renholdsvikarer 4,0 MNOK 90900000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
937420064
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
139 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
30. mai 1986 40 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Luramyrveien 63, 4313 SANDNES
Kommune
Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks736461
Rang446638791
Driftsmargin5,7 %5,6 %8,4 %
Totalrentabilitet13,6 %20,7 %26,6 %
Egenkapitalandel40,7 %38,2 %27,7 %
Likviditetsgrad 11,671,341,20
Omsetningsvekst–5,3 %4,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter65,0 MNOK68,4 MNOK71,1 MNOK
Driftsresultat3,7 MNOK3,8 MNOK6,0 MNOK
Resultat før skatt3,6 MNOK6,3 MNOK11,7 MNOK
Årsresultat2,8 MNOK5,9 MNOK10,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler27,2 MNOK31,3 MNOK44,0 MNOK
Omløpsmidler25,2 MNOK24,9 MNOK37,8 MNOK
Egenkapital11,0 MNOK11,9 MNOK12,2 MNOK
Opptjent egenkapital10,9 MNOK11,8 MNOK12,1 MNOK
Sum gjeld16,1 MNOK19,3 MNOK31,8 MNOK
Kortsiktig gjeld15,1 MNOK18,6 MNOK31,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6460963.