Texi Electronics AS
Score · regnskapsår 2023
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 936 av 1 613 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 493 av 4 276 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 32 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Texi Electronics AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 1 613 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,6 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 41,0 % (median 40,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 1,6 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 4,3 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 41,0 % | 40,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,44 | 1,36 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,76 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 5,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,83 MNOK | 1,58 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Texi Electronics AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 613 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Texi Electronics AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Texi Electronics AS hadde en driftsmargin på 1,6 % og en egenkapitalandel på 41,0 % i 2023, og er nr. 2 493 av 4 276 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 3 MNOK |
| P/B | 3,0 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 32 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 52 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Texi Electronics AS?
Driftsmarginen var 1,6 % i 2023, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,3 %.
Hvor solid er Texi Electronics AS?
Egenkapitalandelen var 41,0 % i 2023 (median 40,6 %). Gjeldsgraden var 1,44 (median 1,36).
Hvordan er likviditeten i Texi Electronics AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,76 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Texi Electronics AS i Industri?
Texi Electronics AS er nr. 2 493 av 4 276 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 936 av 1 613.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 75 % av aksjene i Kitex Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Kitex Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Industri (2 selskaper) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 11 i alt. Horten 11 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Kitex Holding AS
- Texi Electronics AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 940335000
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (27.900)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 1. september 1986 40 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Bygning 3 Horten Industripark, 3183 HORTEN
- Kommune
- Horten rang 20–27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 80,0 %
- Fordeling
- selskaper 80 % · privatpersoner 20 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 80 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Kitex Holding AS (80 %)
Øverste eier: privatperson
- Kitex Holding AS · 80,0 %
- 2 privatpersoner · 20,0 %
Endring 2007–2025: 20 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 0 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 64 | 58 | |
| Rang | 2 493 | 1 042 | 1 606 | |
| Driftsmargin | 1,6 % | 6,3 % | 12,2 % | |
| Totalrentabilitet | 4,3 % | 18,7 % | 27,0 % | |
| Egenkapitalandel | 41,0 % | 46,5 % | 41,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,76 | 1,94 | 1,73 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,0 % | −0,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20,1 MNOK | 23,1 MNOK | 22,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 1,5 MNOK | 2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 1,4 MNOK | 2,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,8 MNOK | 7,8 MNOK | 10,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,3 MNOK | 7,4 MNOK | 10,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,2 MNOK | 3,6 MNOK | 4,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,7 MNOK | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Sum gjeld | 4,6 MNOK | 4,2 MNOK | 6,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,1 MNOK | 3,8 MNOK | 5,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4596033.
Videre
Lignende selskaper
- Fastlane Services AS indeks 45, nr. 2 489 · sammenlign
- Mjøspanel Kraby AS indeks 45, nr. 2 490 · sammenlign
- Teknisk Isolering AS indeks 45, nr. 2 492 · sammenlign
- Chsnor AS indeks 45, nr. 2 496 · sammenlign
- Rocks of Norway AS indeks 45, nr. 2 497 · sammenlign