Life Technologies AS
Score · regnskapsår 2023
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 128 av 280 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 286 av 2 850 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Life Technologies AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 280 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 55,2 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 25,8 % (median 32,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 149 MNOK | 1 171 MNOK |
| Driftsmargin | 55,2 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 58,8 % | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | 32,7 % | 12,1 % |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 32,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,88 | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | – | 1,9 % |
| Omsetning per ansatt | 8,23 MNOK | 5,51 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Life Technologies AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (280 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Life Technologies AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Life Technologies AS hadde en driftsmargin på 55,2 % og en egenkapitalandel på 25,8 % i 2023, og er nr. 1 286 av 2 850 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 011 MNOK og 9 829 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 829 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 503 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 011 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 96 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Life Technologies AS?
Driftsmarginen var 55,2 % i 2023, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,7 %.
Hvor solid er Life Technologies AS?
Egenkapitalandelen var 25,8 % i 2023 (median 32,9 %). Gjeldsgraden var 2,88 (median 2,02).
Hvordan er likviditeten i Life Technologies AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,20 i 2023 (median 1,33).
Hvordan står Life Technologies AS i Industri?
Life Technologies AS er nr. 1 286 av 2 850 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 128 av 280.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 13
- i 11 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 8,8 MNOK
- 2 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 6
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 941218555
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (20.590)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 261 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 6. februar 1986 40 år i drift
- Aksjekapital
- 34,55 MNOK
- Forretningsadresse
- Ullernchausséen 52, 0379 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 70 | 58 | |
| Rang | 1 286 | 421 | 1 011 | |
| Driftsmargin | 55,2 % | 57,9 % | 58,8 % | |
| Totalrentabilitet | 32,7 % | 53,1 % | 53,0 % | |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 30,2 % | 31,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,24 | 1,21 | |
| Omsetningsvekst | – | 18,5 % | −3,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 148,6 MNOK | 2 545,4 MNOK | 2 460,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1 185,6 MNOK | 1 474,3 MNOK | 1 447,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 1 263,8 MNOK | 1 608,7 MNOK | 1 516,8 MNOK |
| Årsresultat | 982,9 MNOK | 1 233,3 MNOK | 1 196,6 MNOK |
| Finanskostnader | 17,4 MNOK | 11,1 MNOK | 22,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 3 921,6 MNOK | 3 051,0 MNOK | 2 904,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 3 490,5 MNOK | 2 625,8 MNOK | 2 376,5 MNOK |
| Egenkapital | 1 010,8 MNOK | 920,6 MNOK | 920,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −232,8 MNOK | – | 54,7 MNOK |
| Sum gjeld | 2 910,8 MNOK | 2 130,4 MNOK | 1 983,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2 901,5 MNOK | 2 124,8 MNOK | 1 971,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5440527.
Videre
Lignende selskaper
- Synnøve Finden AS indeks 53, nr. 1 258 · sammenlign
- Andersen Mek Verksted AS indeks 53, nr. 1 261 · sammenlign
- RANHEIM PAPER & Board AS indeks 53, nr. 1 268 · sammenlign
- Framo AS indeks 53, nr. 1 280 · sammenlign
- Mascot Høie AS indeks 53, nr. 1 297 · sammenlign