Exception AS
Score · regnskapsår 2025
74av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 636 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 005 av 22 951 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Exception AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,1 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 67,1 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 8,1 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 26,4 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 67,1 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,90 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 2,7 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,19 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 74 gjør Exception AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Exception AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Exception AS har score 74 for 2025, rang 2 005 av 22 951 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 83 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 67,1 % mot median 36,3 %. Lønnsomhet: persentil 80 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,1 % mot median 3,4 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Exception AS hadde en driftsmargin på 8,1 % og en egenkapitalandel på 67,1 % i 2025, og er nr. 2 005 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 8,1 % (median 3,4 %); Egenkapitalandel 67,1 % (median 36,3 %); Likviditetsgrad 1 2,90 (median 1,73).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 79 | vekt 15 % |
Varighet: 73 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Exception AS?
Driftsmarginen var 8,1 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,4 %.
Hvor solid er Exception AS?
Egenkapitalandelen var 67,1 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,49 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Exception AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,90 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Exception AS i Handel?
Exception AS er nr. 2 005 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 636 av 7 416. Omsetningen endret seg 2,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 942580851
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 26. februar 1987 39 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gate 1, 6701 MÅLØY (KINN)
- Kommune
- Kinn rang 24–37 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 74 | 71 | 74 | |
| Rang | 3 341 | 3 096 | 2 005 | |
| Driftsmargin | 6,4 % | 7,6 % | 8,1 % | |
| Totalrentabilitet | 17,8 % | 23,7 % | 26,4 % | |
| Egenkapitalandel | 59,3 % | 62,9 % | 67,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,29 | 2,54 | 2,90 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,6 % | 2,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,5 MNOK | 10,4 MNOK | 10,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,8 MNOK | 3,5 MNOK | 3,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 3,2 MNOK | 3,2 MNOK |
| Egenkapital | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7007836.
Videre
Lignende selskaper
- West Communication AS indeks 74, nr. 1 997 · sammenlign
- Bardufoss Farvehandel AS indeks 74, nr. 1 998 · sammenlign
- Meats AS (MANUFACTURING EXECUTION AND TRACEABILITY SYSTEMS) indeks 74, nr. 1 999 · sammenlign
- Spiro Service AS indeks 74, nr. 2 006 · sammenlign
- Olaussen AS indeks 74, nr. 2 012 · sammenlign