Stico Consult AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 733 av 833 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 072 av 2 455 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Stico Consult AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 833 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,8 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 6,1 % (median 26,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 4,8 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 10,3 % |
| Totalrentabilitet | 11,7 % | 23,9 % |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 26,2 % |
| Gjeldsgrad | 15,42 | 2,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 6,0 % | 8,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,96 MNOK | 1,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Stico Consult AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (833 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Stico Consult AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Stico Consult AS har score 32 for 2025, rang 2 072 av 2 455 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 55 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,1 % mot median 26,2 %. Likviditet: persentil 26 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,06 mot median 1,29.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,1 % (median 26,2 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,3 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −0,3, bransjen +1,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Stico Consult AS med 0,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Stico Consult AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 44 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5,1 % | 8,7 % | 0,0 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng |
| 2025 | 4,8 % | 9,7 % | −0,3 prosentpoeng | +1,0 prosentpoeng | −1,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Stico Consult AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Stico Consult AS falt 0,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 5,1 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Stico Consult AS falt 0,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 5,1 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Stico Consult AS falt 0,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 5,1 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Stico Consult AS falt 0,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 5,1 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Stico Consult AS falt 0,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 5,1 % | 4,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Stico Consult AS falt 0,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 5,1 % | 5,1 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Stico Consult AS hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på 6,1 % i 2025, og er nr. 2 072 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 7 MNOK |
| P/B | 4,1 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,1 % (median 26,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 26 | vekt 15 % |
| Vekst | 41 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stico Consult AS?
Driftsmarginen var 4,8 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,7 %.
Hvor solid er Stico Consult AS?
Egenkapitalandelen var 6,1 % i 2025 (median 26,2 %). Gjeldsgraden var 15,42 (median 2,66).
Hvordan er likviditeten i Stico Consult AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2025 (median 1,29).
Hvordan står Stico Consult AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Stico Consult AS er nr. 2 072 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 733 av 833. Omsetningen endret seg 6,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Stiansen & CO AS.
Stiansen & CO AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Stiansen & CO AS
- Stico Consult AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 945429348
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (69.202)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 10. september 1987 39 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Fekjan 15, 1394 NESBRU (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: STIANSEN & CO AS (100 %)
Øverste eier: STIANSEN & CO AS
- STIANSEN & CO AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 4 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): STIANSEN & CO AS
Utgått (selskaper): Aquarion AS, Instön Invest AS, Juterud Invest AS, Tyrihans Invest AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 29 | 32 | |
| Rang | 1 862 | 2 135 | 2 072 | |
| Driftsmargin | 5,1 % | 5,1 % | 4,8 % | |
| Totalrentabilitet | 18,9 % | 12,5 % | 11,7 % | |
| Egenkapitalandel | 9,3 % | 6,5 % | 6,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,07 | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,1 % | 6,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,5 MNOK | 12,9 MNOK | 13,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,8 MNOK | 6,2 MNOK | 6,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,8 MNOK | 6,2 MNOK | 6,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,4 MNOK | 5,8 MNOK | 6,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,4 MNOK | 5,8 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 7145287.
Videre
Lignende selskaper
- Natural State AS indeks 32, nr. 2 066 · sammenlign
- Brænds Økonomi AS indeks 32, nr. 2 067 · sammenlign
- Verdane Elevate AS indeks 32, nr. 2 068 · sammenlign
- Skedsmo Regnskap AS indeks 32, nr. 2 070 · sammenlign
- Socentral AS indeks 32, nr. 2 077 · sammenlign