Tores Mat A/S
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 061 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 348 av 22 949 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 86 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tores Mat A/S ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,6 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 70,2 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −0,6 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 0,5 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 70,2 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,71 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 2,4 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,94 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Tores Mat A/S det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tores Mat A/S
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Tores Mat A/S har score 55 for 2025, rang 9 348 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 86 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 70,2 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,71 mot median 1,73.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 21 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,6 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 2,4 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −0,6 % (median 3,4 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tores Mat A/S hadde en driftsmargin på −0,6 % og en egenkapitalandel på 70,2 % i 2025, og er nr. 9 348 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,6 % (median 3,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 21 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 86 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tores Mat A/S?
Driftsmarginen var −0,6 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,5 %.
Hvor solid er Tores Mat A/S?
Egenkapitalandelen var 70,2 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,43 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Tores Mat A/S?
Likviditetsgrad 1 var 2,71 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Tores Mat A/S i Handel?
Tores Mat A/S er nr. 9 348 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 061 av 7 418. Omsetningen endret seg 2,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 947610619
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 14. juni 1988 38 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Bakkehagan 6A, 1911 FLATEBY (ENEBAKK)
- Kommune
- Enebakk rang 6 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 57 | 58 | 55 | |
| Rang | 8 207 | 7 943 | 9 348 | |
| Driftsmargin | −1,0 % | 0,4 % | −0,6 % | |
| Totalrentabilitet | −1,8 % | 3,5 % | 0,5 % | |
| Egenkapitalandel | 64,9 % | 67,0 % | 70,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,33 | 2,39 | 2,71 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,6 % | 2,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 37,7 MNOK | 40,2 MNOK | 41,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,7 MNOK | 11,9 MNOK | 11,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,6 MNOK | 7,4 MNOK | 7,2 MNOK |
| Egenkapital | 7,6 MNOK | 8,0 MNOK | 8,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,6 MNOK | 7,0 MNOK | 7,1 MNOK |
| Sum gjeld | 4,1 MNOK | 3,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6887460.
Videre
Lignende selskaper
- Arendal Varmesenter AS indeks 55, nr. 9 339 · sammenlign
- Oldeide Matsenter AS indeks 55, nr. 9 340 · sammenlign
- INGEBORG BESLAG & Låssystemer AS indeks 55, nr. 9 341 · sammenlign
- Åkra Dekksenter AS indeks 55, nr. 9 344 · sammenlign
- Game-On AS indeks 55, nr. 9 349 · sammenlign