Data Sol AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
36av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 458 av 3 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 928 av 5 792 · Overnatting og servering
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og robusthet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Data Sol AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 3 748 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −5,6 % (median 1,8 %) og egenkapitalandel 37,7 % (median 14,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −5,6 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | −4,2 % | 1,2 % |
| Totalrentabilitet | −15,6 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandel | 37,7 % | 14,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,65 | 2,03 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,00 |
| Omsetningsvekst | – | 2,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,74 MNOK | 0,43 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 36 gjør Data Sol AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 751 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Data Sol AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Data Sol AS hadde en driftsmargin på −5,6 % og en egenkapitalandel på 37,7 % i 2023, og er nr. 3 928 av 5 792 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,8 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,2 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,2 % (median 1,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,6 % (median 1,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 22 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 64 | vekt 20 % |
| Likviditet | 68 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 22 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Data Sol AS?
Driftsmarginen var −5,6 % i 2023, mot en median på 1,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −15,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Data Sol AS?
Egenkapitalandelen var 37,7 % i 2023 (median 14,2 %). Gjeldsgraden var 1,65 (median 2,03).
Hvordan er likviditeten i Data Sol AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2023 (median 1,00).
Hvordan står Data Sol AS i Overnatting og servering?
Data Sol AS er nr. 3 928 av 5 792 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 458 av 3 751.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 947863126
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. juli 2025
- Stiftet
- 5. mai 1988 38 år i drift
- Aksjekapital
- 0,95 MNOK
- Forretningsadresse
- Vivestadlinna 485, 3175 RAMNES (TØNSBERG)
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. oktober 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Har eierandeler i: Biolink Group AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 8. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 39 | 37 | |
| Rang | 3 928 | 4 164 | 4 680 | |
| Driftsmargin | −5,6 % | −3,0 % | −2,4 % | |
| Totalrentabilitet | −15,6 % | −16,4 % | −15,2 % | |
| Egenkapitalandel | 37,7 % | 34,0 % | 14,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,26 | 1,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % | 5,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,4 MNOK | 4,6 MNOK | 4,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,5 MNOK | −0,7 MNOK | −0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 5111469.
Videre
Lignende selskaper
- Burger Joint AS indeks 36, nr. 3 924 · sammenlign
- Lihesten Vertskap AS indeks 36, nr. 3 926 · sammenlign
- FYRESDAL BED & Breakfast AS indeks 36, nr. 3 933 · sammenlign
- Kolekniben Invest AS indeks 36, nr. 3 934 · sammenlign
- La Pasta DI Palla AS indeks 36, nr. 3 935 · sammenlign