K J Brusdal AS
Score · regnskapsår 2024
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 17 av 499 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 204 av 22 221 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
K J Brusdal AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 499 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,7 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 62,2 % (median 28,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 548 MNOK | 1 161 MNOK |
| Driftsmargin | 5,7 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 2,6 % |
| Totalrentabilitet | 15,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 62,2 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,61 | 2,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,43 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 5,1 % | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 4,72 MNOK | 11,19 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør K J Brusdal AS det bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (499 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- K J Brusdal AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
K J Brusdal AS hadde en driftsmargin på 5,7 % og en egenkapitalandel på 62,2 % i 2024, og er nr. 1 204 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 140 MNOK og 298 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 259 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 298 MNOK |
| P/B | 1,0 | 140 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 5,7 % (median 2,5 %); Egenkapitalandel 62,2 % (median 28,8 %); Likviditetsgrad 1 2,43 (median 1,26).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 54 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er K J Brusdal AS?
Driftsmarginen var 5,7 % i 2024, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,4 %.
Hvor solid er K J Brusdal AS?
Egenkapitalandelen var 62,2 % i 2024 (median 28,8 %). Gjeldsgraden var 0,61 (median 2,43).
Hvordan er likviditeten i K J Brusdal AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,43 i 2024 (median 1,26).
Hvordan står K J Brusdal AS i Handel?
K J Brusdal AS er nr. 1 204 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 17 av 499. Omsetningen endret seg 5,1 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 6
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 0,9 MNOK
- Rammeavtaler
- 5
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 12. juni 2026 | Bømlo kommune | Anskaffelse av serviceavtale på medisinsk teknisk utstyr | 0,9 MNOK |
| 26. august 2025 | Høgskulen på Vestlandet | Rammeavtale medisinsk forbruksmateriell | 10,0 MNOK (rammeavtale) |
| 19. mai 2025 | Bergen kommune - Innkjøp konsern | IK-EØS 048-2025 Inkontinensprodukter til Bergen kommune med samarbeidsparter | 55,0 MNOK (rammeavtale) |
| 6. mars 2025 | UNIVERSITETET I BERGEN | ANSK-24-0382 Dentale forbruksvarer | 0,0 MNOK (rammeavtale) |
| 29. mai 2024 | Bergen kommune | IK-EØS 018-2024 Kontorrekvisita og skolemateriell til Bergen kommune med samarbeidsparter | 110,0 MNOK (rammeavtale) |
| 5. januar 2024 | Bergen kommune | IK-EØS 034-2023 Rammeavtale for medisinsk inventar til Bergen kommune med samarbeidsparter | 29,0 MNOK (rammeavtale) |
| 13. februar 2023 | UNIVERSITETET I BERGEN | ANSK-22-0530 Møbler til Nygårdsgaten 5 (NG5) - første etasje og kafe | 0,0 MNOK |
| 16. januar 2023 | Vestland fylkeskommune | Kontorrekvisita og reinhaldsprodukt | 80,0 MNOK |
| 11. november 2022 | Sunnfjord kommune | Renholdsprodukter, rammeavtale | 14,0 MNOK |
| 18. august 2021 | Høgskulen på Vestlandet | Rammeavtale medisinsk forbruksmateriell | 10,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 948617919
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.490)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 116 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 22. juni 1988 38 år i drift
- Aksjekapital
- 1,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Magnusvegen 14, 5262 ARNATVEIT (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.norengros.com
- LEI
- 549300TC7D6W3XXEUM40 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 87 | 78 | 79 | |
| Rang | 783 | 1 204 | 915 | |
| Driftsmargin | 5,7 % | 5,7 % | 5,2 % | |
| Totalrentabilitet | 15,3 % | 15,4 % | 15,1 % | |
| Egenkapitalandel | 60,5 % | 62,2 % | 66,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,35 | 2,43 | 2,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,1 % | 6,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 521,1 MNOK | 547,9 MNOK | 582,3 MNOK |
| Driftsresultat | 29,9 MNOK | 31,2 MNOK | 30,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 30,9 MNOK | 33,3 MNOK | 32,2 MNOK |
| Årsresultat | 24,0 MNOK | 25,9 MNOK | 25,1 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 209,9 MNOK | 224,8 MNOK | 229,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 191,6 MNOK | 203,3 MNOK | 205,5 MNOK |
| Egenkapital | 127,0 MNOK | 140,0 MNOK | 152,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 125,8 MNOK | 138,7 MNOK | 150,8 MNOK |
| Sum gjeld | 82,9 MNOK | 84,9 MNOK | 77,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 81,7 MNOK | 83,6 MNOK | 76,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6158085.
Videre
Lignende selskaper
- Otto Olsen AS indeks 78, nr. 1 182 · sammenlign
- J A Magnussen Engros AS indeks 78, nr. 1 217 · sammenlign
- Tess Vest AS indeks 77, nr. 1 336 · sammenlign
- Itab Norge AS indeks 77, nr. 1 339 · sammenlign
- Ferd Holding AS indeks 77, nr. 1 358 · sammenlign