Ivar Aambakk AS

Org.nr. 948776901 · Ørsta · Stiftet 1988 · 12 ansatte

Score · regnskapsår 2024

73av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 597 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 211 av 19 404 · Bygg og anlegg

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Ivar Aambakk AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,6 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 85,5 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter20 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 3,6 % 4,7 % 43 %
Resultatmargin 6,2 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,5 % 11,0 % 33 %
Egenkapitalandel 85,5 % 34,8 % 99 %
Gjeldsgrad 0,17 1,72 99 %
Likviditetsgrad 1 3,55 1,49 95 %
Omsetningsvekst 58,7 % 4,1 % 91 %
Omsetning per ansatt1,68 MNOK1,67 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 73 gjør Ivar Aambakk AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ivar Aambakk AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Ivar Aambakk AS hadde en driftsmargin på 3,6 % og en egenkapitalandel på 85,5 % i 2024, og er nr. 2 211 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −11,8 % til 3,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 10 MNOK og 24 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,0 MNOK 10,0 10 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,7 MNOK
minus netto gjeld −6,1 MNOK
8,0 12 MNOK
P/B Egenkapital: 24,4 MNOK 1,0 24 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 8,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet38 vekt 30 %
Soliditet99 vekt 25 %
Likviditet95 vekt 15 %
Vekst91 vekt 15 %
Konsistens58 vekt 15 %

Varighet: 69 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ivar Aambakk AS?

Driftsmarginen var 3,6 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %.

Hvor solid er Ivar Aambakk AS?

Egenkapitalandelen var 85,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Ivar Aambakk AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,55 i 2024 (median 1,49).

Hvordan står Ivar Aambakk AS i Bygg og anlegg?

Ivar Aambakk AS er nr. 2 211 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 597 av 5 345. Omsetningen endret seg 58,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
948776901
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
12 registrert 10. september 2026
Stiftet
25. oktober 1988 38 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
Industrivegen 24B, 6155 ØRSTA
Kommune
Ørsta rang 14–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
984500BC6E2E98E3AF59 fornyes 1. november 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks667378
Rang4 8542 2111 055
Driftsmargin−11,8 %3,6 %14,7 %
Totalrentabilitet−3,9 %5,5 %13,5 %
Egenkapitalandel83,2 %85,5 %76,5 %
Likviditetsgrad 13,053,552,67
Omsetningsvekst–58,7 %45,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,7 MNOK20,1 MNOK29,2 MNOK
Driftsresultat−1,5 MNOK0,7 MNOK4,3 MNOK
Resultat før skatt−1,2 MNOK1,2 MNOK4,1 MNOK
Årsresultat−0,9 MNOK1,0 MNOK3,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,3 MNOK0,7 MNOK
Sum eiendeler28,5 MNOK28,5 MNOK35,4 MNOK
Omløpsmidler13,1 MNOK13,4 MNOK20,6 MNOK
Egenkapital23,7 MNOK24,4 MNOK27,1 MNOK
Opptjent egenkapital23,4 MNOK24,1 MNOK26,8 MNOK
Sum gjeld4,8 MNOK4,1 MNOK8,3 MNOK
Kortsiktig gjeld4,3 MNOK3,8 MNOK7,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5855745.