Instek AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 561 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 801 av 22 951 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Instek AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 34,3 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 59,2 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 34,3 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 36,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 42,2 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 59,2 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,42 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 18,7 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Instek AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Instek AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Instek AS har score 75 for 2025, rang 1 801 av 22 951 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 97 mot sammenlignbare, driftsmargin 34,3 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 76 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 18,7 % mot median 5,7 %.
Svakest: Konsistens: persentil 36 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Instek AS hadde en driftsmargin på 34,3 % og en egenkapitalandel på 59,2 % i 2025, og er nr. 1 801 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 28,5 % til 34,3 % og omsetningen økte med 19 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 44 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 42 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 44 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Instek AS?
Driftsmarginen var 34,3 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 42,2 %.
Hvor solid er Instek AS?
Egenkapitalandelen var 59,2 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,69 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Instek AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,42 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Instek AS i Handel?
Instek AS er nr. 1 801 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 561 av 7 416. Omsetningen endret seg 18,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 950089970
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.720)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. oktober 1988 38 år i drift
- Aksjekapital
- 0,07 MNOK
- Forretningsadresse
- Otervegen 11, 2211 KONGSVINGER
- Kommune
- Kongsvinger rang 23–36 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 74 | 75 | |
| Rang | 2 622 | 2 034 | 1 801 | |
| Driftsmargin | 24,0 % | 28,5 % | 34,3 % | |
| Totalrentabilitet | 27,0 % | 32,1 % | 42,2 % | |
| Egenkapitalandel | 75,6 % | 54,9 % | 59,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,06 | 2,18 | 2,42 | |
| Omsetningsvekst | – | 46,0 % | 18,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,5 MNOK | 12,4 MNOK | 14,8 MNOK |
| Driftsresultat | 2,0 MNOK | 3,5 MNOK | 5,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 3,6 MNOK | 5,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 2,8 MNOK | 4,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,9 MNOK | 11,4 MNOK | 12,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,8 MNOK | 11,2 MNOK | 12,5 MNOK |
| Egenkapital | 6,0 MNOK | 6,3 MNOK | 7,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 5,1 MNOK | 5,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 5,1 MNOK | 5,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6910426.
Videre
Lignende selskaper
- Lundes Turisthandel AS indeks 75, nr. 1 803 · sammenlign
- OS Fargehandel AS indeks 75, nr. 1 804 · sammenlign
- Axel Jacobsen Maskinforretning AS indeks 75, nr. 1 805 · sammenlign
- Bartar AS indeks 75, nr. 1 808 · sammenlign
- WE Are Disc Golf AS indeks 75, nr. 1 809 · sammenlign