Multicar AS
Score · regnskapsår 2024
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 535 av 7 154 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 799 av 22 207 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Multicar AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 154 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 65,0 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 0,2 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 1,4 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 65,0 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,54 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 35,12 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −34,4 % | 3,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Multicar AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 154 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Multicar AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Multicar AS hadde en driftsmargin på 0,2 % og en egenkapitalandel på 65,0 % i 2024, og er nr. 10 799 av 22 207 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen falt med 34 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,0 % (median 2,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 100 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Multicar AS?
Driftsmarginen var 0,2 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Multicar AS?
Egenkapitalandelen var 65,0 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,54 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Multicar AS?
Likviditetsgrad 1 var 35,12 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Multicar AS i Handel?
Multicar AS er nr. 10 799 av 22 207 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 535 av 7 154. Omsetningen endret seg −34,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 950643757
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Ringeriksveien 32G, 3414 LIERSTRANDA
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Eier flertallet i: Multi Invest AS (100 %)
Har eierandeler i: Multi Invest AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 74 | 51 | 65 | |
| Rang | 3 148 | 10 799 | 5 122 | |
| Driftsmargin | 4,3 % | 0,2 % | 3,1 % | |
| Totalrentabilitet | 7,8 % | 1,4 % | 5,4 % | |
| Egenkapitalandel | 65,5 % | 65,0 % | 60,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 19,78 | 35,12 | 26,82 | |
| Omsetningsvekst | – | −34,4 % | 14,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,9 MNOK | 17,0 MNOK | 19,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | −0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,8 MNOK | 14,7 MNOK | 14,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,9 MNOK | 12,0 MNOK | 10,5 MNOK |
| Egenkapital | 9,7 MNOK | 9,5 MNOK | 8,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,3 MNOK | 8,1 MNOK | 8,4 MNOK |
| Sum gjeld | 5,1 MNOK | 5,1 MNOK | 5,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6106883.
Videre
Lignende selskaper
- Hammerfest Auto AS indeks 51, nr. 10 790 · sammenlign
- Strai Kjøkken Asker AS indeks 51, nr. 10 792 · sammenlign
- Cepelo Norway AS indeks 51, nr. 10 794 · sammenlign
- Tuv Trelasthandel AS indeks 51, nr. 10 797 · sammenlign
- Intersport Moelv AS indeks 51, nr. 10 804 · sammenlign